Salı, Temmuz 16, 2024
Ana SayfaGündemHaberKANDİL GÜNÜNDE DEPREMZEDELER UNUTULMADI 

KANDİL GÜNÜNDE DEPREMZEDELER UNUTULMADI 

Spread the love

Adıyaman’da AK Parti Ankara İl Başkanlığı tarafından kurulan Çadırkentte depremzedeler kandil gününde bir araya geldi. 

ANKARA- Türkiye’yi yasa boğan deprem felaketinin ardından AK Parti Ankara İl Başkanlığı tarafından Adıyaman’da kurulan Çadırkent’te depremzede aileler Berat Kandilinde bir araya geldi. Ellerin semaya açılıp, duaların dillendirildiği, kardeşliğin daim olduğu, sevgilerin birleştiği Berat Kandilinde depremzede ailelere Tesbih ve Yasin-i Şerif verildi. Kandil simidi ikramının ardından depremzedeler bir araya gelerek dualar etti. 

Adıyaman’da depremzede ailelerin barınma ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulan Çadırkent’te hayata dönüşün ilk adımları atılmaya başlandı. Bir gece ansızın deprem felaketiyle hayatları değişen ailelerin günlük yaşamlarına dönüşü için seferberlik başlatan AK Parti Ankara İl Başkanlığı birlik ve beraberlik içerisinde olarak depremzedelerin yanında olmaya devam ediyor. 

MÜBAREK GÜNDE HEP BİRLİKTE DUALAR EDİLDİ 

AK Parti Ankara İl Başkanlığı, İslam alemi için en hayırlı gecelerden biri olan, rızık ve şifa kapılarının sonuna kadar açıldığı Berat Kandili vesilesi ile Çadırkent’te yaşayan depremzede aileler bir araya geldi. Berat Kandilinin aydınlattığı manevi ortam ile duaların kabul edildiği, bereketli ve feyizli bir gece olması sebebiyle mübarek olduğu bu günde depremzedeler hep birlikte dualar etti. İyiliğin, kardeşliğin, paylaşmanın ve merhametin bir arada olduğu bu özel günde depremzedelere kandil simidi ikramı yapıldı.  

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan Berat kandili vesilesi ile konuşarak şu sözleri söyledi: 

“Depremzede kardeşlerimizle zor günler geçirdiğimiz, fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz bu günde tüm İslam aleminin Berat Gecesi’ni kutlar, hayırlar getirmesini dilerim.” 

Depremin ardından seferberlik başlatan AK Parti Ankara İl Başkanlığı Adıyman’da kurduğu Çadırkent ile depremzede ailelerin barınma ihtiyacı karşılanmıştı. Aileler yalnız bırakılmayarak sıcak yuvalarına kavuşması için çalışmalar sürdürülüyor. Vatandaşların her ihtiyacı düşünülerek tasarlanan Çadırkent’te depremzedelerin sadece barınma ihtiyaçları giderilmekle kalmayıp giyim, market, psikolojik destek gibi birçok alanlar tahsis edildi.  

 AK Parti Ankara İl başkanlığı Ankara’da başlatılan ‘Evim Evindir’ projesi ile bugüne kadar 58 bin depremzedeyi hayırsever vatandaşlar sayesinde sıcak yuvalarına kavuşturmuş, şimdi ise vatandaşlarla gönül bağı kuracak olan ‘Kardeş Aile’ projesi’ni hayata geçirerek depremzedelerin ihtiyaçları gidermeye devam ediliyor. 

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR