Cuma, Mayıs 24, 2024
Ana SayfaGündemHaberKAHRAMANKAZAN’DA ZAFER BAYRAMI ÇOŞKUSU

KAHRAMANKAZAN’DA ZAFER BAYRAMI ÇOŞKUSU

Spread the love

Ankara’nın yükselen yıldızı Kahramankazan, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı unutulmaz bir etkinlikle selamladı. Kahramankazan Belediyesi’nin düzenlediği coşkulu etkinlikte binlerce vatandaş konserler, oyun havaları ve renkli sahne gösterileriyle unutulmaz anlar yaşadılar.

Etkinliğe, Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, ilçe protokolü ve Kahramankazan halkı katıldı. Gecenin açılışını Kahramankazan Gençlik Merkezi öğretmenlerinden Uğur Akçay yaptı. Akçay’ın enerjik performansıyla başlayan etkinlik, Dostlar Konağı ekibinin oyun havası eşliğindeki sahne gösterisi ile devam etti. Ardından Ankara’nın ünlü sanatçılarından Mehmet Demirtaş sahne aldı, katılımcılara unutulmaz anlar yaşattı.

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, Mehmet Demirtaş’ın eskimeyen oyun havaları eşliğinde protokol üyeleriyle birlikte sahneye çıktı. İzleyiciler hem alkışlarla tempo tuttu hem de sevdikleri sanatçıların performanslarından keyif aldılar. Gecenin kapanışında sahne alan ünlü sanatçı Oğuzhan Koç, sahnedeki enerjisiyle geceyi taçlandırdı. Telefon fenerlerinin aydınlattığı alanda, vatandaşlar sevdikleri şarkılara eşlik ederek unutulmaz bir gece yaşadılar.

Çoşkulu gecede Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, duygularını paylaşmak üzere sahneye çıktı. Başkan Oğuz, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın önemine vurgu yaparak şunları ifade etti: ” Ordulara ilk emrini veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, gazilerimizi rahmetle yad ediyoruz. O gece bir dörtlük yazılıyor. Ben çok seviyorum. Her okuduğumda tüylerim diken diken oluyor. “Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi. Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, Galib et, çünkü bu son ordusudur İslâm’ın.” Allah’a hamd olsun 30 Ağustos günü büyük bir zafer kazandık. Bize bu aziz vatanı miras bırakan aziz şehitlerimize ne kadar minnetlerimizi sunsak azdır. 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız kutlu olsun” dedi.

Kahramankazan’a yaptığı hizmetlerden bahseden Başkan Oğuz, üreten belediyecilik anlayışı ile ilçeye eserler bırakmaya devam edeceğinin de altını çizdi.

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR