Cumartesi, Nisan 20, 2024
Ana SayfaGündemHaber‘’Kadın Odaklı Spor Politikamız Sonuçlarını Veriyor‘’

‘’Kadın Odaklı Spor Politikamız Sonuçlarını Veriyor‘’

Spread the love

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kadınlar basketbol Euroleague ve Eurocup ileVoleybol CEV Şampiyonlar Ligi’nde Türk takımlarının bu seneki başarılarını hatırlatırken, ‘’Kadın odaklı spor politikamız sonuçlarını tüm branşlarda veriyor. Sizinle gurur duyuyoruz’’ dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, basketbol ve voleybolda kadın sporcuların bu sezon gösterdiği başarılı performansa dikkat çekerek, ‘’Kadın odaklı spor politikamız sonuçlarını tüm branşlarda veriyor’’ diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye’de lisanslı sporcuların yüzde 41’inin kadın olduğuna ve kadın sporcuların son bir senede uluslararası turnuvalarda 3 bin 618 madalya kazandığını vurguladı. Bakan Kasapoğlu, paylaşımında kadınlar basketbol Euroleague ve Eurocup ile Voleybol CEV Şampiyonlar Ligi’nde Türk takımlarının bu seneki başarılarına dikkat çekerek, ‘’Kadınlar basketbol Euroleague’de 2 takımımız Final-Four’da.  Eurocup finalinde de biz varız. Voleybol CEV Şampiyonlar Ligi yarı finalinde 3 takımımız var. Kadın odaklı spor politikamız sonuçlarını tüm branşlarda veriyor. Sizinle gurur duyuyoruz.’’ifadelerini kullandı.

Hbr-Ayşe Köksal

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR