Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaGündemHaberGÖNÜL SOFRASI  BUGÜN İSTİKLAL MAHALLESİ’NDE KURULUYOR

GÖNÜL SOFRASI  BUGÜN İSTİKLAL MAHALLESİ’NDE KURULUYOR

Spread the love

POLATLI’NIN TÜM MAHALLERİNDE GÖNÜL SOFRALARI VATANDAŞLARI MİSAFİR EDİYOR

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya tarafından ‘Ramazan Paylaşmaktır’ parolasıyla geleneksel hale getirilen Gönül Sofraları; Polatlı Belediyesi ve Türk Kızılayı ortaklığında birbirinden farklı mahallelerde vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Gönül sofralarını ziyaret eden Başkan Yıldızkaya vatandaşlara sıcak yemek ikramında bulunarak Ramazan ayını tebrik ediyor.

Mübarek Ramazan Ayı dolayısıyla Polatlı Belediyesi ve Türk Kızılayı işbirliğiyle bu hafta kurulacak olan Gönül Sofralarının ilki 28 Mart Salı Günü Saat 18.00’dan itibaren Esentepe Mahallesi Esentepe İlköğretim Okulu Bahçesi’nde kuruldu. Birbirinden farklı mahallelerde binlerce vatandaşı ağırlayan Gönül Sofrası 30 Mart Perşembe Günü Yenimahalle BHN Mıhçıoğlu İlköğretim Okulu Bahçesinde vatandaşları ağırladı.  1 Nisan Cumartesi Günü (bugün) İstiklal Mahallesi İstiklal Camii Bahçesinde  3 Nisan Pazartesi Günü ise Cumhuriyet Mahallesi Çarşı Camii Meydanı’nda devam edecek. Polatlı Belediyesi yemekhanesinde günlük olarak hazırlanan özel menüler Ramazan Ayı’nın sonuna kadar belirli periyodlarla tüm merkez mahallelerde vatandaşlarla buluşacak.

BAŞKAN YILDIZKAYA; “TÜM KIYMETLİ HEMŞEHRİLERİMİZİ GÖNÜL SOFRALARIMIZA DAVET EDİYORUM”

Konuya ilişkin açıklamasında ‘Ramazanda Paylaşmak Berekettir’ vurgusu yapan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya; “Geleneksel hale getirdiğimiz Gönül Sofralarımızı bu yıl Türk Kızılayı’nın desteği ile farklı günlerde düzenli periyodlarla mahallelerimizde kuruyor, kıymetli hemşehrilerimizle buluşuyoruz. Gönül Soframızda değerli hemşehrilerimize ‘Paylaşmak Berekettir’ parolasıyla mübarek Ramazan Ayı boyunca sıcak yemek ikramlarında bulunuyoruz. Tüm hemşehrilerimizi Gönül Sofralarımıza davet ediyorum. Bu mübarek ay boyunca sıcak yuvalarımızdan sağlık, bolluk ve bereketin eksik olmaması dileğiyle; Cenab-ı Allah’tan tuttuğumuz oruçları ve işlediğimiz hayırları kabul etmesini diliyorum. Dualarımız Müşterek, Kardeşliğimiz Daim, Ramazan Ayımız Mübarek Olsun.” dedi.

 HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR