Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Ana SayfaGündemHaberFOMGET KADIN FUTBOL TAKIMINDAN MANSUR YAVAŞ’A SÖZ: ŞAMPİYONLUK KUPASI ANKARA’YA GELECEK

FOMGET KADIN FUTBOL TAKIMINDAN MANSUR YAVAŞ’A SÖZ: ŞAMPİYONLUK KUPASI ANKARA’YA GELECEK

Spread the love

Futbolda Kadınlar Süper Lig’inde finale adını yazdıran ABB FOMGET Gençlik ve Spor Kulübü Kadın Futbol Takımı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı ziyaret etti. Şampiyonluk kupasını Ankara’ya getirme sözü veren başarılı sporculara Yavaş, “Kazanacağız diye çıkmak başarmanın yarısıdır” diyerek başarılar diledi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, futbolda Kadınlar Süper Ligi’nde finale adını yazdıran ABB FOMGET Gençlik ve Spor Kulübü Kandın Futbol Takımı’nı ağırladı.

Ziyarette; 2 Haziran’da Fenerbahçe ile karşılaşacak başarılı sporcularına FOMGET GSK Başkanı Yalçın Demirkol, kulüp yöneticileri ve antrenörler de katıldı.

YAVAŞ: “BÜTÜN ANKARA SİZDEN İYİ HABER BEKLİYOR”

Kadınlar Süper Ligi’nde finale yükselmesi dolayısıyla futbolcuları tebrik eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 2 Haziran’da İzmir’de gerçekleşecek maça katılmayı istediğini belirterek “Son maç… Son maçta sinirleri sağlam olan kazanır. Kesinlikle moral bozmamak gerekiyor. Hocalarınız da mutlaka sizlere öğütler veriyorlardır. Kazanacağız diye çıkmak, zaten başarmanın yarısıdır. Kendinize güvenin. Yenersiniz, hiç şüphem yok. Bütün Ankara sizden iyi haber bekliyor. İnşallah, Ankara’yı dünyaya tanıtacaksınız” dedi.

KADIN FUTBOLCULARDAN BAŞKAN YAVAŞ’A KUPA SÖZÜ

Ziyarette, Başkan Mansur Yavaş’a şampiyonluk kupasını Ankara’ya getirme sözü veren başarılı futbolcular ve antrenörleri, şu ifadeleri kullandı:

– Sportif Direktör Siyaset Asgarov: “Takımıma güveniyorum. Yılmadan ilk dakikadan son dakikaya kadar mücadele eden kızlarımız var. İnşallah son maçımızı da bitirip o kupayı Ankara’ya getireceğiz, ondan sonra da Şampiyonlar Ligi var. Mustafa Hoca’mın dediği gibi; takımın amacıydı Şampiyonlar Ligi’ne gitmek. Allah’ın izniyle bu takım gruplara kalır ve Ankara’yı daha üst lige taşır teşekkür ediyoruz.”

– Pınar Aydoğdu (ABB FOMGET Kadın Futbol Takımı İdari Koordinatörü): “Bizleri ağırladığınız için teşekkür ediyorum. Final maçında bizleri yalnız bırakmayın. Her şey çok güzel olacak.”

-Selda Akgöz: “Her zaman bizim yanımızda olduğunuz için sonsuz teşekkürler… Gerek basın olsun gerek siz şahsi olarak bizleri aradınız. Başarılar dilediniz. Maçlardan sonra görüştük. Bunlar bizim için daha da önemli… Biz her şekilde iyi hazırlandık… Finale de adımızı yazdırdık, son bir maçımız kaldı. O maçta da Ankara’mızı en güzel şekilde temsil edeceğiz.”

– Sema Polat: “Burada olduğumuz için çok mutluyuz. Bazı arkadaşlarımız çok büyük sakatlıklar yaşadı, bazı arkadaşlarımız da evlerinden ayrı… Bu noktaya kadar gelmek emek ve yürek ister. Orada da son bir gösterimizi yapacağız. Kupayı Ankara’ya getireceğiz inşallah.

-Tuğba Karataş Çakı: “Sizlerin karşısında olmak onur verici… Bizi başından sonunda kadar desteklediğiniz ve maddi-manevi yanımızda olduğunuzu hissettirdiğiniz için bütün takım arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Bizler galip olduğumuz zamanlarda ekstra sevindiğimiz zamanlar oldu özellikle yarı final maçından sonra ama mağlup olduğumuz zaman da hep beraber üzüldük. Önemli olan mağlup olduğumuz zaman da birlik ve beraberlik için de olmaktı. Takım olmak bunu gerektiriyor… Biz finalde de inşallah tek yumruk olup sizlerin de desteğini arkamızda hissederek şampiyon olacağız ve o kupayı buraya getireceğiz.

-Ebru Şahin: “Son maçımız kaldı. Hepimiz çok heyecanlıyız. Buralara emek vererek geldik, bir aile olduk. İnşallah o kupayı getirip Ankara’ya bu güzel şampiyonluğu yaşatacağız.” 

 Hbr-Ayşe Köksal

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR