Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaGündemHaberDeprem Bölgesindeki Sporcu, Kulüp Ve Antrenörlere Yönelik Destekler

Deprem Bölgesindeki Sporcu, Kulüp Ve Antrenörlere Yönelik Destekler

Spread the love

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, depremden etkilenen 11 ildeki 17 bin 738 sporcu ve 512 antrenörle iletişime geçilerek ihtiyaçları doğrultusunda destek sağlandığını açıkladı. Sporcuların hak kayıplarının olmaması için de tedbirler alındığını vurgulayan Bakan Kasapoğlu, müsabakalardan çekilmek zorunda kalan spor kulüplerinin önümüzdeki sezon faaliyetlerine devam edeceğini bildirdi. 

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kahramanmaraş merkezli depremlerde bölgede bulunan sporcu, kulüp ve antrenörlere yönelik yapılan desteklere ilişkin açıklamada bulundu.

Birçok alanda depremin yaralarını sarmak için çalışmaları sürdürdüklerini belirten Bakan Kasapoğlu, depremden etkilenen 11 ildeki 17 bin 738 sporcu ve 512 antrenörle iletişime geçilerek ihtiyaçları doğrultusunda destek sağlandığını açıkladı. Barınma ihtiyacı oluşan sporcular Olimpik Hazırlık Merkezleri, Sporcu Eğitim Merkezleri, Kamp Eğitim Merkezleri ve Yurtlarda misafir ediliyor.

Depremden etkilenen sporcuların barınma ihtiyaçlarının yanı sıra hak kayıplarının olmaması için de tedbirler alındığını vurgulayan Bakan Kasapoğlu, “Depremden etkilenen sporcularımızın spor yaşantılarına kesintisiz olarak devam edebilmeleri amacıyla içinde bulunduğumuz sezon sonuna kadar istedikleri kulübe geçici transfer yapma hakkı verildi. Federasyonlar tarafından sporcularımıza yeni kulüp bulmaları imkanı da getirildi. Deprem bölgesinde yer alan Sporcu Eğitim Merkezleri ve Olimpiyat Hazırlık Merkezlerinde kayıtlı depremzede sporcuların diğer illerdeki merkezlerimizde sportif faaliyetlerine devam etmesi sağlandı. Depremzede sporcularımız ve antrenörlerimizin teknik ve sportif malzeme ihtiyaçları Bakanlığımız, federasyonlarımız ve il müdürlüklerimiz aracılığıyla karşılanmaktadır.” dedi.

Bakan Kasapoğlu, Olimpik ve Paralimpik sporcu havuzunda bulunan 38 sporcu ve ailelerinin Olimpik Hazırlık Merkezlerine yerleştirildiğini kaydetti. Sporcuların psikolojik destek anlamında da yanında olduklarını vurgulayan Bakan Kasapoğlu, psikolog ve fizyoterapistler tarafından TOHM ve SEM sporcularına psiko-sosyal destek verdiklerini bildirdi.

Deprem bölgesindeki kulüplere yönelik çalışmalar hakkında da bilgi veren Bakan Kasapoğlu, deprem nedeniyle müsabakalardan çekilmek zorunda kalan spor kulüplerinin hak kaybına uğramadan önümüzdeki sezon faaliyetlerine devam edeceğini açıkladı.

Hbr-Ali Köksal

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR