Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaGündemHaberCUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: FAHİŞ KİRA ARTIŞLARINA GİDEN CEZASINI ÇEKECEKTİR

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: FAHİŞ KİRA ARTIŞLARINA GİDEN CEZASINI ÇEKECEKTİR

Spread the love

ERDOĞAN  “VATANDAŞLARIMIZI AÇGÖZLÜ BİR AVUÇ AZINLIĞIN KAR HIRSINA KURBAN EDEMEYİZ”

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Fahiş kira artışını ve konut fiyatlarını durdurmak için gerekirse ceza uygulamasına da gideceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri’ni kapsayan Körfez turu ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ziyaretleri sonrası dönüşünde uçakta kira artışlarına ilişkin, fahiş kira artışını durdurmak için gerekirse ceza uygulamasına da gidileceğini belirtti.Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamasında şunları kaydetti;

Bakanlığımızın konuyla ilgili çalışması var. Bu çalışmayla da bunların üzerine üzerine gideceğiz. Yani bunların yanına bu kar kalmayacak. Fahiş kira artışını ve konut  fiyatlarını durdurmak için gerekirse ceza uygulamasına da gideceğiz.

Vatandaşlarımızı açgözlü bir avuç azınlığın kar hırsına kurban edemeyiz. Vatandaşımızın alım gücünü düşürmemek, enflasyona ezdirmemek için yaptığımız zamlara göz diken ev sahipleri bunun bedelini ödemek zorunda kalacak. Hangi konuda olursa olsun fahiş fiyat artışlarına giden, piyasanın dengesini bozan yaptığı davranışın cezasını çekecektir”ifadelerine yer verdi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR