Cumartesi, Haziran 22, 2024
Ana SayfaGündemHaberCUMHURBAŞKANI ADAYLARI SANDIK BAŞINDA 

CUMHURBAŞKANI ADAYLARI SANDIK BAŞINDA 

Spread the love

 Türkiye 14 Mayıs sabahı saat: 08.00itibari ile sandık başına geçerek oy kullanma işlemini saat:17.000 ye kadar gerçekleştirdi.   13. Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem milletvekili seçimlerinde liderler  sandık başına geçerek oylarını kullandılar. Cumhurbaşkanı adayları Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu ve Sinan Oğan oylarını kullanarak seçimlerin hayırlı olması temennisinde bulundular.

 ERDOĞAN  ÜSKÜDAR SAFFET ÇEBİ ORTAOKULUNDA OY KULLANDI

 Cumhurbaşkanı  ve Cumhurbaşkanı Adayı  Recep Tayyip Erdoğan  Üsküdar Saffet Çebi Ortaoklu 3279 no’lu sandıkta oyunu kullandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile “3279” numaralı sandığın bulunduğu sınıfın önünde sıraya girdi. Sandık görevlileriyle tokalaşan Erdoğan ile Emine Erdoğan, gerekli kontrolün yapılması için kimliklerini sandık görevlilerine verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Emine Erdoğan, kabine geçerek oylarını kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Emine Erdoğan, oy zarfını sandığa attıktan sonra mührü teslim ederek imzalarını attı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oy kullandığı “3279” numaralı sandıkta 380 seçmen vatandaşlık görevini yerine getirecek.

Seçmen listesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan 175. Emine Erdoğan da 174. sırada yer alıyor.

Cumhurbaşkanı ve Cumhur İttifakı cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan, “Sabah saatlerinden itibaren olaysız, sıkıntı yaşanmadan süreç devam etti, devam ediyor. Akşam sayımlardan sonra ülkemiz, milletimiz için, Türk demokrasisi için hayırlı olmasını Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

 KILIÇDAROĞLU  ANKARA ARJANTİN İLKOKULU’NDA OYUNU KULLANDI

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Ankara Arjantin İlkokulu’nda oyunu kullandı.Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ile oy kullanacağı Çukurambar Mahallesi’ndeki Arjantin İlkokulu’na geldi.Sevgi gösterileriyle karşılanan Kılıçdaroğlu ile eşi Selvi Kılıçdaroğlu, 4221 numaralı sandıkta oylarını kullandı.Çıkışta gazetecilere açıklama yapan Kılıçdaroğlu, sandığa gidip oy kullanan bütün seçmenlere teşekkür ederek, sevgi ve saygılarını sundu.

 DEMOKRASİYİ ÖZLEDİK, GEREĞİNİ YAPTIK

Kılıçdaroğlu, “Hepimiz demokrasiyi çok özlemişiz. Hepimiz birlikte olmayı çok özlemişiz. Hepimiz kucaklaşmayı çok özlemişiz. Bundan sonra göreceksiniz, inşallah bu ülkeye baharlar gelecek ve baharlar hep devam edecek.” diye konuştu.Oy kullandıktan sonra evine geçen Kılıçdaroğlu, buradaki gazetecilerin sorusu üzerine “Demokrasiyi özledik, gereğini yaptık.” dedi.

OĞAN: HAYIRLI OLSUN

Ata İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, “Buradan bütün vatandaşlarımıza çağrıda bulunmak istiyorum. Lütfen herkes oy kullansın. Sükunetle suhuletle bu seçimi bir bayram havasında geçirelim, hayırlı olsun.” dedi.Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için eşi Gökçen, çocukları Göktürk ve Zeynep ile Çankaya ilçesindeki Kocatepe Mimar Kemal Anadolu Lisesi’ne gelen cumhurbaşkanı adayı Oğan, 1276 numaralı sandıkta oy kullandı.Oy kullanma işlemini saat 11.30’da tamamlayan Oğan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Buradan bütün vatandaşlarımıza çağrıda bulunmak istiyorum. Lütfen herkes oy kullansın. Sükunetle suhuletle bu seçimi bir bayram havasında geçirelim, hayırlı olsun.” dedi.

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR