Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaGündemHaberBU YOLDA SANA ÇOK GÜVENİYORUZ

BU YOLDA SANA ÇOK GÜVENİYORUZ

Spread the love

ARAÇLAR DURDURULDU ŞOFÖRLERE TRAFİK KURALLARI HATIRLATILDI

İçişleri Bakanlığı tarafından 06-12 Mayıs 2023  kapsamında trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması, karayollarını kullananların trafik kurallarına uymaları yönündeki farkındalığının artırılması amacıyla bu yıl “Bu Yolda Sana Çok Güveniyoruz” mottosuyla Zafer Ortaokulunda eğitim öğretim hayatına devam eden öğrencilerin ve sürücülerin bilgilendirildiği etkinlik, gerçekleştirildi.

 Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak Öğrencilerle birlikte ellerinde trafik kurallarının bunduğu dövizlerle yaya yolunda yürüdüler, araç şoförlerini uyararak  trafik kurallarını hatırlattılar.   Programa  Polatlı Kaymakamı Sayın Murat Bulacak , İlçe Emniyet Müdürü Murat Güneş, İlçe Jandarma Komutanı J. Binbaşı Erkan Çinar, İlçe Millî Eğitim Müdürü İmralı Kaloç, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri, öğretmenler, Emniyet ve Jandarma trafik personelleri katıldı. Karayolu Trafik Haftası’nın; trafikte uyulması gereken kuralların insanlara hatırlatılması, vatandaşlara farkındalık oluşturacak şekilde uyarılarda bulunulması anlamına geldiğini söyleyen Kaymakam Murat Bulacak etkinlikte yaptığı açıklamada, “Emniyet Müdürlüğümüzün ve Jandarma Komutanlığımızın hazırladığı programda trafik birimlerimizle trafikte seyir halinde bulunan vatandaşlarımıza bilgilendirmede bulunduk, uyarılarımızı yaptık”dedi.

BU KURALLAR HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR

Bulacak  “Tüm trafik kuralları insanların sağlıklı olarak trafikte seyretmeleri, herhangi bir yaralanmalı veya maddi hasarlı kaza olmadan trafikte akışın sağlanması için çok önemli kurallar. Bu kurallar uzun sürede gözlem yapılarak en doğrusunun oluşturulması suretiyle insanların hizmetine sunulmuştur. Bunlar tamamen benimseyip içselleştirmemiz gereken, hiçbir şekilde hatırlamaya bile gerek kalmadan insanlarımızın kendiliğinden uyması gereken kurallardır. Emniyet kemeri takma, kırmızı ışıkta geçmeme, hız ihlali yapmama, hatalı şerit değiştirmeme ve sürücülerin cep telefonu kullanmaması şeklindeki kurallar hayati önem taşıyor. Amaç ceza yazmak değil, amaç doğruyu öğretmek. Bu nedenle trafik birimlerimiz; emniyetimiz, jandarmamız bütün okullarımızda hafta boyunca bilgilendirme yapacaklar. Hafta boyunca bu etkinliklerimiz devam edecek. Haftanın amacına uygun şekilde farkındalık oluşturmaya vesile olmasını diliyorum.”ifdelerine yer verdi.

HBR Aysun Yılmaz Benli

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR