Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Ana SayfaGündemHaberBELEDİYE MEHMET AKİF MAHALLESİ  SAĞLIK OCAĞI YAPACAK

BELEDİYE MEHMET AKİF MAHALLESİ  SAĞLIK OCAĞI YAPACAK

Spread the love

 BELEDİYE  BAKANLIK   TAHSİSİNİ  KALDIRACAK  SAĞLIK OCAĞINI KENDİ YAPACAK

 Mehmet Akif mahallesinde yıllardır konteyner içerisinde sağlık hizmeti  veriliyor. Sağlık açısından yetersiz kısıtlı imkanlar dahilinde hizmet verilen sağlık ocağı mahalle halkının yoğun talebi üzerine  yenileniyor.  Konteyner dan sağlık ocağı kalkıyor yerine moderne bir sağlık ocağı inşaatı yapılacak.  Sağlık Ocağını Polatlı Belediyesi kendi imkanları ile yaparak  tamamladıktan sonra Sağlık Bakanlığına arsası ile birlikte devredecek.

  Sağlık Ocağı nihayet  yapılıyor.

 Polatlı Belediyesi Mehmet Akif mahallesine sağlık ocağı yapacak.  Prefabrik konteynerde sağlık hizmeti veren Sağlık ocağının yetersizliği   ilçede sık sık gündeme gelmişti. Mehmet Akif Mahallesi  1569 ada   ve 2 parselde bulunan Polatlı Belediyesine ait arsa 2022 yılında   sağlık ocağı yapımı için kullanılmak üzere 25 yıllığına sağlık bakanlığına tahsis edilmişti. Polatlı Belediyesi yapılmıştı.  Ancak Polatlı Belediyesi  tarafından Sağlık Bakanlığına  tahsis ettiği alana  ilişkin  hiçbir  işlem başlatılmadığı gerekçesi ile Sağlık Bakanlığının tahsisini kaldırdı.

BELEDİYE ARSASI 25 YILLIĞINA SAĞLIK BAKANLIĞINA DEVREDİLMİŞTİ

  Mehmet Akif mahallesinde  konteyner da hizmet veren Sağlık Ocağının  yetersiz kaldığı, özellikle kış mevsiminde  soğuk yazın ise aşırı ısınmadan dolayı sağlıklı bir hizmet verilemiyor.   Mahalle nüfusunun  yoğunluğu  dolayısı ile de yetersiz kalan  Sağlık Ocağı 06.09  2022  tarih ve 2022/108 kararı ile yılında Polatlı Belediye meclisi  kararı ile 25 Yıllığına Sağlık Bakanlığına Tahsis Edilmişti.

 BAKANLIK DEĞİL POLATLI BELEDİYESİ YAPACAK   

 Tahsis işleminden buyana ilgili arsada  Sağlık Ocağı/ Aile hekimliği  yapılmasına ilişkin herhangi bir çalışma ve işlem başlamadığından dolayı Polatlı Belediyesi  tahsisi kaldırdı. Mehmet Akif Mahallesindeki mevcut sağlık ocağının kullanım şartlanın yeterli olmaması ve mahallenin  yoğun talebi göz önünde  bulunduran Polatlı Belediyesi Sağlık Ocağını kendi imkanları ile yapma karar verdi.  Polatlı Belediyesi . Mehmet Akif Mahallesi  1569 ada   ve 2 parselde bulunan Polatlı Belediyesine ait arsaya yapacağı Sağlık ocağı / Aile Hakimliğini   tamamladıktan sonra hem binayı hem de arsayı Sağlık bakanlığına devredecek.  Polatlı Belediye meclisi  bu karar ilişkin  5 Haziran Pazartesi günü mecliste oylama yapacak.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR