Cumartesi, Haziran 15, 2024
Ana SayfaGündemHaberBaşkan Demirbaş’a baba ocağından sıcak karşılama

Başkan Demirbaş’a baba ocağından sıcak karşılama

Spread the love

AK Parti’den Çubuk Belediye Başkanlığına yeniden aday gösterilen Belediye Başkanı Baki Demirbaş, baba ocağı camili mahallesinde kurban kesilerek karşılandı.
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Kılıç ile MHP İlçe Başkanı Serhat Uluağaçlı oluşturulan konvoy eşliğinde ilçeye bağlı Camili Mahallesin geldi.
Burada meşalelerle kendisini karşılayan vatandaşları selamlayan Başkan Demirbaş, belediye başkanlığının kutsal bir görev olduğunu belirterek, insanın doğup büyüdüğü şehre hizmet etmesinin şeref olduğunu söyledi.
Konuşmasında tek tek mahallelerin isimlerini söyleyerek selam gönderen Demirbaş, kente önemli hizmetler yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini anlatarak sözlerine şöyle devam etti:
“Doğduğum, büyüdüğüm topraklara gelerek sizlerin duasını alarak seçim çalışmalarına başlayalım istedim. Bu soğuk havada yaptığınız bu sıcak karşılama için hepinize minnettarım. İkinci dönem ilçeme hizmet etmeyi Allah nasip etti. Allah hayırlı hizmetler etmeyi nasip etsin inşallah. Size söz veriyorum önceki dönemde yaptığımız hizmetlerin üzerine koyarak çalışmaya devam edeceğiz. Büyükşehir Belediyesinde Turgut Altınok başkanımızla kol kola, omuz omuza vereceğiz ve Ankara için Çubuk için çalışacağız.”
Konuşmasında Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde bir helikopterin düşmesi sonucu 2 pilotun şehit olduğunu hatırlatan Demirbaş, “Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Onlar vatanın bölünmezliği, bayrağınızın inmemesi ve ezanımızın susmaması için canlarını feda ediyorlar. Başımızın üstünde yerleri var. Şehit annelerimizin, babalarımızın ellerinden öpüyoruz. Saygıyla selamlıyoruz” diye konuştu.
Üst üste iki dönem belediye başkanı adayı gösterilmesiyle ilçenin makus talihini kırdığını anlatan Ak Parti İlçe Başkanı Kılıç, “Camilinin evladı bir kez daha belediye başkanı adayı gösterilmiştir. 2019’da gönül belediyeciliği diyerek çıktı bu yolda hizmetleriyle, insani ilişkileriyle gönül belediyeciliğini en iyi şekilde yapmıştır. Güzel insan Baki Başkanımız ilçemiz için hayırlı uğurlu olsun”  dedi.
İnsanların mutlu ve acı günlerinde mahallerinde buluştuğunu anlatan MHP İlçe Başkanı Uluağaçlı’da, “Allah’ın izniyle burada hiçbir fırsatçılara fırsat vermeden, algıcılara fırsat vermeden Baki Başkanımın başını camili halkı dimdik tutacaktır” ifadesini kullandı.
Daha sonra konuşan Camili Mahallesi Muhtarı Aytekin Şen ise, “Cumhurbaşkanımızın taktirleriyle Çubuk’ta bir ilki başardık. Bizler de elbette Sayın Başkanımızı mahcup etmeyeceğiz. Başkanımız söz veriyoruz, inşallah belediye başkanlığı seçiminde alacağımız oy oranıyla birinci çıkaracağız” diye konuştu.
Konuşmaların ardından mahalle konağında mahalle sakinleri tarafından ikram edilen döner ikram edildi.

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR