Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Ana SayfaGündemHaberBAKAN KİRİŞCİ: AFET BÖLGESİNDE STRATEJİK ÜRÜNLERDE FARK ÖDEMESİ VE SÖZLEŞMELİ ÜRETİM YÖNTEMLERİNE...

BAKAN KİRİŞCİ: AFET BÖLGESİNDE STRATEJİK ÜRÜNLERDE FARK ÖDEMESİ VE SÖZLEŞMELİ ÜRETİM YÖNTEMLERİNE ÖNCELİK VERECEĞİZ

Spread the love

TARIM VE ORMAN BAKANI PROF. DR. VAHİT KİRİŞCİ, AFET BÖLGESİNİN ÜLKENİN TARIMSAL ÜRETİMİ BAKIMINDAN ÖNEMLİ OLDUĞUNU BELİRTEREK, AFET BÖLGESİNDE STRATEJİK ÜRÜNLERDE FARK ÖDEMESİ VE SÖZLEŞMELİ ÜRETİM YÖNTEMLERİNE ÖNCELİK VERECEKLERİNİ SÖYLEDİ.

BAKAN KİRİŞCİ, 6 ŞUBAT’TA MEYDANA GELEN DEPREMLERİN MERKEZ ÜSSÜ KAHRAMANMARAŞ’TA HAZİNE VE MALİYE BAKANI NUREDDİN NEBATİ İLE DEPREM SONRASI İLDE YAPILAN ÇALIŞMALARA İLİŞKİN ORTAK BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ.

KAHRAMANMARAŞ VE HATAY MERKEZLİ DEPREMLERİN YAŞANDIĞI BÖLGELERİN YARALARINI EN KISA SÜREDE SARACAKLARINI DİLE GETİREN KİRİŞCİ, “TÜM GÜCÜMÜZLE ŞEHRİMİZİ VE İNSANIMIZI AYAĞA KALDIRMAYA ODAKLANDIK.” DEDİ.

BAKAN KİRİŞCİ, TÜRKİYE’NİN TARIMSAL HASILASININ YÜZDE 15’İ, ÇİFTÇİLERİN 7’DE 1’İNİN YAŞANAN SON DEPREM AFETİNDEN ETKİLENEN İLLERDE BULUNDUĞUNA DİKKATİ ÇEKTİ.

BU İLLERİN POTANSİYELİNİ AZAMİ DÜZEYDE DEĞERLENDİRECEK ŞEKİLDE AFET SONRASI GÜÇLÜ BİR İYİLEŞTİRME PROGRAMINI HAYATA GEÇİRECEKLERİNİ VURGULAYAN KİRİŞCİ, ŞUNLARI KAYDETTİ:

“AFET BÖLGESİNİN ÜLKEMİZ TARIMSAL ÜRETİMİ BAKIMINDAN ÖNEMİNİ DİKKATE ALARAK, GIDA ARZ GÜVENLİĞİ TEMİNATI İÇİN BÖLGEDE TARIMSAL FAALİYETİN SÜRDÜRÜLMESİ ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZDİR. AYRICA TARIMSAL ÜRETİM ALANINDA TARIM ARAZİLERİNİN KORUNMASI, ÜRETİCİLERİMİZİN GÜVENLİ BÖLGELERDE YAŞAMALARININ TEMİN EDİLMESİ, EKONOMİK VE SOSYAL REFAHINI ARTIRICI PROJELERİN HAYATA GEÇİRİLMESİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ. AFET BÖLGESİNDE STRATEJİK ÜRÜNLERDE FARK ÖDEMESİ VE SÖZLEŞMELİ ÜRETİM YÖNTEMLERİNE ÖNCELİK VERECEĞİZ. BÜTÜN KURUMLARIMIZLA BİRLİKTE DEPREMİN YARALARINI EL BİRLİĞİYLE SARACAĞIZ.”

BAKAN KİRİŞCİ, KAHRAMANMARAŞ’TAKİ PROGRAMI KAPSAMINDA ÇEŞİTLİ ZİYARET VE TEMASLARDA BULUNDU.

HBR-ALİ KÖKSAL

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR