Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Ana SayfaGündemHaberBakan Bak Yaz Spor Okulları'nın Kapanış Törenine Katıldı

Bakan Bak Yaz Spor Okulları’nın Kapanış Törenine Katıldı

Spread the love

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, “Madalyalar artıyor. Spor tabana yayıldıkça başarı geliyor. Özellikle engelli bireylerimiz için faaliyetlerimiz var. Paralimpik branşlarda ciddi kotalar ve madalyalar var. Paris 2024 için de hazırlık yapıyoruz. Türkiye tesis altyapısı olarak Avrupa’nın en genç tesislerine sahip. Olimpiyat ev sahipliği rüyamız her zaman var ve bunu sürdürüyoruz.” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Esenler Belediyesi Yaz Spor Okulları’nın kapanış törenine katıldı.

Esenler 15 Temmuz Millet Bahçesi’nde gerçekleştirilen yaz spor okulları kapanış törenine Bakan Dr. Osman Aşkın Bak’ın yanı sıra, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Bakan Dr. Osman Aşkın Bak, kendisinin de Esenler’de ikamet ettiğini belirterek, belediye başkanı Mehmet Tevfik Göksu’yla birlikte ilçedeki bütün sokakları gezdiklerini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı spor devriminin Türkiye’de son 20 yılda büyük bir altyapı oluşturduğunu vurgulayan Bakan Bak, şunları söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanı’mız; sporun içinden gelen, futbolculuk ve yöneticilik yapmış bir isim. Kendisinin verdiği destek ve motivasyonla gençlere hizmet etmeyi sürdürüyoruz. Biz de kendisinin yanında yetiştik. Spor sayesinde topluma nasıl faydalı olabileceğimizi öğretti bize. Ben de spora bir amatör spor kulübünde başladım. Bu kulübün kaptanı, başkanı, yöneticisi Sayın Cumhurbaşkanı’mızdı. Burada sporla beraber; paylaşmayı, topluma hizmeti öğrendik. Amatör spor kulüpleri gençleri okul gibi karşılar. O zaman çamur sahalar vardı ama bugün Türkiye’de 15 bine yakın tesis mevcut. Spor salonları, atletizm salonları, halı sahalar, çim sahalar, dev statlar var. Bir tesisleşme devrimi var Türk sporunda.”

“Olimpiyat rüyamız her zaman var ve bunu sürdürüyoruz”

Türkiye’nin geçtiğimiz aylarda UEFA Şampiyonlar Ligi Finali’ne ev sahipliği yaptığını hatırlatan Osman Aşkın Bak, “Organizasyon yeteneğine sahibiz. Madalyalar artıyor. Spor tabana yayıldıkça başarı geliyor. Özellikle engelli bireylerimiz için faaliyetlerimiz var. Paralimpik branşlarda ciddi kotalar ve madalyalar var. Paris 2024 için de hazırlık yapıyoruz. Türkiye tesis altyapısı olarak Avrupa’nın en genç tesislerine sahip. Olimpiyat rüyamız her zaman var ve bunu sürdürüyoruz. 2004 yılında Atina kazandığında adaydık, 2020 için Tokyo kazandığında da adaydık. Türkiye şu anda Avrupa Futbol Şampiyonası için önemli bir çalışma içinde. Olimpiyatlarla ilgili süreç her zaman var ama uygun zamanı belirlemek gerekiyor. Olimpiyat ve spor kültürünün tabana yayılması zaman alıyor. Bunun için çok sporcuya, çok kulübe ihtiyaç var.” ifadelerini kullandı.

Fotoğraf çekiminin ardından Bakan Osman Aşkın Bak, Esenler 12 Yaş Altı Futbol Turnuvası’nın başlama vuruşunu da yaptı.

Hbr-Ali Köksal

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR