Cuma, Mart 1, 2024
Ana SayfaGündemHaberAVCI : 19 MAYIS RUHUYLA  28 MAYIS’A

AVCI : 19 MAYIS RUHUYLA  28 MAYIS’A

Spread the love

AVCI’DAN GENÇLERE 19 MAYIS TEMALI 28 MAYIS MESAJI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve Atatürk’ün Samsun’dan Milli Mücadeleyi başlattığı günün 104. yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayınlayan CHP Polatlı İlçe Başkanı Bilal Avcı  ‘’ Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs’ı gençlere armağan etmenin yanında, Cumhuriyetimizi de onlara emanet etmiştir. Bugün Türkiye’yi aydınlıklara çıkartacak olanlarda yine gençlerdir. Türk Milleti gençlerinden çok şey beklemektedir. Umudumuzu diri tutacak, 28 Mayıs’ta azimle ve kararlılıkla cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıracağız.”dedi.

 Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve Atatürk’ün Milli Mücadele’yi Anadolu’dan başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 104. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Avcı, ‘’ Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 104 yıl önce Cumhuriyet düşüyle o kutlu yürüyüşe milletiyle birlikte çıktı. 16 Mayıs 1919’da Samsun’a doğru yola çıkan Mustafa Kemal Atatürk, emperyalizme ve işbirlikçilerine karşı onurlu bir savaş başlattı, milletimiz de O’nu bağrına bastı. Türk Milleti vatanını canıyla, kanıyla, gözyaşıyla vatanını işgalden kurtardı. ‘’ ifadelerinde bulundu.

AVCI, ‘’ UMUT VE GELECEK GENÇLİĞİN KARARLILIĞINDADIR ‘’

Avcı  ‘’ Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs’ı gençlere armağan etmenin yanında, Cumhuriyetimizi de onlara emanet etmiştir. Bugün Türkiye’yi aydınlıklara çıkartacak olanlarda yine gençlerdir. Türk Milleti gençlerinden çok şey beklemektedir. Umudumuzu diri tutacak, 28 Mayıs’ta azimle ve kararlılıkla cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıracağız. Ülkemizin üzerindeki kara bulutları hep birlikte kaldıracağız. ‘’diyen Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, ‘’ Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı yürekten kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyorum.” dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR