Pazar, Nisan 14, 2024
Ana SayfaGündemHaberAVCI: 14 MAYIS’TA SÖZ ANNELERİN

AVCI: 14 MAYIS’TA SÖZ ANNELERİN

Spread the love

ANNELERİMİZİN ÖZLEDİĞİ TÜRKİYE’YE BİRLİKTE KAVUŞACAĞIZ

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, 14 Mayıs Anneler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Avcı, ‘’ Mutfağın cefasını çeken annelerimiz, 14 Mayıs’ta sözün sahibi olacak, kararın sahibi olacak.Bütün Annelerimizin mübarek  ellerinden öpüyor, ilk sığınağımız, ilk doktorumuz, ilk öğretmenimiz ve bizleri karşılık beklemeksizin canından can katarak seven koruyan tüm Annelerimizin Anneler gününü kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum, annelerimize en güzel hediye Demokrasi Bayramı ile verilecek. ‘’ ifadelerinde bulundu.

14 Mayıs Anneler günü dolayısıyla yayomladığı mesajında, Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, şu ifadelere yer verdi; “ Anne; Bayraktır. Tek başına dimdik her zorluğa göğüs gerebilecek güçtedir. Kurtuluş Savaşında sırtında mermi taşıyandır anne. Engelli çocuğuna bir bebek gibi bakabilendir, hiç “of” demeden. Başka çocukların da elemiyle hemhal olandır. Yürektir Anne. Üstad Can Yücel’e “Neden sadece babanıza şiirler yazıyorsunuz” diye sorduklarında “Henüz anneme şiir yazacak kadar şair olamadım” demiştir. Anne anlamının şiirsel karşığı üstadın cevabıdır. Sevginin ve umudun adıdır, Anne…Ve annelerin vereceği karar evlatlarının geleceği için Demokrasi Bayramı olacaktır.”dedi.

Avcı,“Annelerimiz sadece yetiştirdikleri evlatlarına verdikleri sevgi ve eğitim ile değil, çocuklarının geleceği adına verdikleri Cumhuriyet ve Özgürlük mücadelesiyle de ülkemizin ve bizlerin en büyük güvencesi olmuştur. Bu ülkenin fedakâr anneleri ve kadınları kadar, ülkesinin bağımsızlığı, kurtuluşu, gelecek nesillerin huzuru ve güvenliği için mücadele vermiş hiçbir ülke kadını yoktur. Çocuklarını vatan, Cumhuriyet ve Atatürk sevgisiyle yarınlara hazırlamak için büyük zorluklara göğüs geren Annelerimizin çocuklarını okula gönderirken güvenliğinden ve alacağı eğitimden endişelenmediği, çocuklarının ihtiyacını karşılamakta sıkıntı çekmeyeceği, annelikten ve kadınlıktan gelen tüm haklarını kullanabilecekleri, Aile Destek Sigortası ile ekonomik anlamda kendi ayakları üzerinde durabilecekleri bir Türkiye mümkün. Kadınlarımızın ve Annelerimizin özlediği Türkiye’ye Anneler Günü’nde birlikte kavuşacağız.Tüm bu duygu ve düşüncelerimle başta Zübeyde Anne’mize, tüm ebediyete intikal etmiş Annelerimize ve şehit Annelerimize  Allah’tan rahmet diliyorum. Bütün Annelerimizin mübarek  ellerinden öpüyor, ilk sığınağımız, Anneler gününü kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” İfadelerine yer verdi.

HBR  AYSUN YILMAZ BENLİ

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR