Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Ana SayfaGündemHaberATO ÜYESİ KUAFÖRLER 'MORAL BAKIMI' İÇİN DEPREM BÖLGESİ'NDE

ATO ÜYESİ KUAFÖRLER ‘MORAL BAKIMI’ İÇİN DEPREM BÖLGESİ’NDE

Spread the love

Ankara Ticaret Odası (ATO) Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yıkıma uğrayan 11 ile yönelik destek çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. ATO’nun 43 No’lu Kuaför ve Güzellik Salonları Meslek Komitesi’nin organizasyonuyla deprem bölgesine giden 50’ye yakın kuaför ve güzellik uzmanı, aralarında çocukların da yer aldığı 800’ü aşkın depremzedeye kuaförlük ve kişisel bakım hizmeti verdi. Ankara Ticaret Odası’nın depremin hemen ardından teyakkuza geçerek, her türlü imkânıyla bölgeye destekte bulunduğunu kaydeden Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, “ATO’nun kuaför ve güzellik sektöründeki üyeleri meslekleri ile deprem bölgesine moral oldu” dedi.

Ankara Ticaret Odası’ndan yapılan yazılı açıklamada ATO’nun 43 No’lu Kuaför ve Güzellik Salonları Meslek Komitesi’nin organizasyonuyla sektör temsilcilerinin depremde yıkıma uğrayan Antakya ve İskenderun’a giderek depremzedelere kuaförlük ve kişisel bakım hizmeti verdiği belirtildi. Depremzedelerin kişisel bakım ihtiyaçlarını karşılayarak, moral desteği sağlamak üzere gerçekleştirilen programda 50’ye yakın kuaför ve güzellik uzmanı, çadır ve konteynerlerde kalan 800’ü aşkın depremzedeye saç kesiminden kişisel bakıma mobil kuaförlük hizmeti verdi.

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan ATO Başkanı Gürsel Baran, Ankara Ticaret Odası’nın depremin hemen ardından teyakkuza geçerek, 68 Meslek Komitesi ve üyeleriyle birlikte tüm imkânlarını seferber ettiğini söyledi. Ankara Ticaret Odası’nın gıdadan giyime, hijyen malzemesinden uyku tulumuna, ısıtıcıdan jeneratöre temel ihtiyaç malzemelerinin yer aldığı yardım tırlarıyla, çadırlarıyla, prefabrik yaşam alanlarıyla, sıcak yemek dağıtımlarıyla, iş makinalarıyla, arama kurtarma, hasar tespit çalışmalarına gönüllü katkılarıyla ve daha birçok destekle bölgeye destek verdiğini kaydeden ATO Başkanı Baran, “Büyük deprem felaketinin üzerinden 1 ayı aşkın zaman geçti. Depremzede vatandaşlarımızın her alanda ihtiyaçları devam ediyor. 43 No’lu Komitemizin üyeleri depremzedelerimize saç kesimi ve kişisel bakım hizmeti vererek gönüllü bir organizasyon gerçekleştirdi. Antakya ve İskenderun’a giderek buradaki depremzede kardeşlerimize bire bir hizmet sundu. Odamızın kuaför ve güzellik sektöründeki üyeleri meslekleri ile deprem bölgesine moral oldu. Bu günlerde dayanışma içinde olmak, unutmamak çok kıymetli. 43 No’lu Komitemizin Başkanı Sayın Ömer Sarıoğlu başta olmak üzere üyelerimize ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

-ATO’NUN “AYIN YILDIZIYIM YA SEN” BAĞIŞ ÇAĞRISI DEVAM EDİYOR-

Ankara Ticaret Odası’nın 68 Meslek Komitesi ve üyeleriyle birlikte deprem bölgesine 100+ kalıcı konut kazandırmak üzere başlattığı “Ayın Yıldızıyım Ya Sen” temalı bağış çağrısına da değinen Baran, bağış çağrısına ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. ATO Başkanı Baran, bağışa katkı sağlamak isteyenlerin ATO’nun www.atonet.org.tr web sitesinden veya ATONET Mobil uygulamadan ayrıntılı bilgiye ulaşabileceğini söyledi.

-“ÇOCUKLARIMIZA BÜYÜK MORAL OLDUK”-

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan ATO 43 No’lu Kuaför ve Güzellik Salonları Meslek Komitesi Başkanı Ömer Sarıoğlu ise kuaförlük mesleğini depremzedelere moral olmak üzere icra etmiş olmalarının çok anlamlı olduğunu söyledi. Depremzede çocukların da saç kesimi ve bakımlarını gerçekleştirdiklerini ifade eden Sarıoğlu, organizasyonda yer alan çocuklara yönelik oyun ve gösterilerin de büyük moral olduğunu söyledi. Sarıoğlu, içinde gıda, kıyafet, oyuncak, kişisel bakım malzemelerinin yer aldığı yardım kolisi dağıtımı yaptıklarını da sözlerine ekledi.

Ankara Profesyonel Kuaförler Derneği, Güzellik Uzmanları Derneği, Kuaförler Kooperatifi (KUKOOP) ve Kuaförler Derneği de organizasyona destek verdi.

Hbr-Ayşe Köksal

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR