Salı, Temmuz 16, 2024
Ana SayfaGündemHaberATO BAŞKANI BARAN, SEİS'İN 6. OLAĞAN GENEL KURULU'NA KATILDI

ATO BAŞKANI BARAN, SEİS’İN 6. OLAĞAN GENEL KURULU’NA KATILDI

Spread the love

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, ilaç ve tıbbı cihaz sektörünün Ankara ekonomisinde önemli paya sahip olduğunu belirterek “Sağlık endüstrileri ülkeler açısından stratejik öneme sahip bir sektör” dedi.

ATO Başkanı Gürsel Baran, Ankara Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde ATO Duatepe Hizmet Binası’nda gerçekleşen Türkiye Sağlık Endüstrisi İşverenleri Sendikası‘nın (SEİS) 6. Olağan Genel Kurulu‘na katılarak bir konuşma yaptı. Genel Kurul’a, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) Başkanı Dr. Asım HocaoğluTürk Sanayici ve İş Adamları Vakfı (TÜSİAV) Başkanı Veli Sarıtoprak ve TİTCK Tıbbi Cihaz ve Kozmetik Ürünler Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Hakan Fırat da katıldı. SEİS’in mevcut Başkanı olan aynı zamanda ATO’nun 3 No’lu İlaç ve Tıbbi Cihaz Meslek Komitesi Başkanı Metin Demir yeniden SEİS Başkanlığı’na seçildi.

Genel Kurul’un açılışında konuşan ATO Başkanı Gürsel Baran, ilaç ve tıbbi cihaz sektörünün özellikle pandemi döneminde öneminin daha iyi anlaşıldığını belirterek, sektörün küresel ekonomide önemli bir güce sahip olduğuna dikkat çekti. Ankara’nın sağlık hizmetleriyle, doktor sayısıyla, özel ve kamu hastaneleriyle sağlık ve sağlık turizminde dünyanın merkezlerinden biri olabilecek potansiyele sahip olduğunu kaydeden Baran, ilaç ve tıbbı cihaz sektörünün Ankara ekonomisinde önemli bir paya sahip olduğunu söyledi. Baran, “Sağlık endüstrileri ülkeler açısından stratejik öneme sahip. Başkent ekonomisinde de önemli ağırlığı bulunuyor. Böylesine önemli bir sektörün gelişmesi, ilerlemesi için Ankara Ticaret Odası olarak elimizden geleni yapma gayretindeyiz. Sektörlerin gelişmesi ve ilerlemesi açısından tek çatı altında toplanmasını çok kıymetli buluyorum. Dünyayla rekabet edebilmek için güçlü olmak, güçlü olmak için de bir olmak zorundayız. Türkiye Sağlık Endüstrisi İşverenleri Sendikası da sağlık endüstrisi alanında faaliyet gösteren işletmeleri bir araya getirerek kıymetli çalışmalar ortaya koyuyor” dedi. Baran, Genel Kurul sonuçlarının hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

-“İŞ BİRLİĞİNİ ARTIRDIKÇA SORUNLARI DAHA HIZLI AŞACAĞIZ”-

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Dr. Asım Hocaoğlu da yaptığı konuşmada gelişmek için değişimle beraber yenilenmenin de gerekliliğine dikkat çekti. “Sadece bulunduğumuz yerde ülke olarak değil, dünyada da yönümüzü ortaya koymamız lazım. Örgütlü bir meslek birlikteliğinin bu hedefleri gerçekleştirmede inanılmaz bir katkısı var. Geçmişte konuşulan sorunlarla, bugünkü sorunlara baktığımızda çok ciddi anlamda teknik noktalarda iyileşme içerisindeyiz. Diğer kurumlarla birlikte iş birliğini artırdıkça bu sorunları daha hızlı aşacağımızı umuyoruz” diye konuştu.

-“POZİTİF SONUÇLAR İŞÇİ VE İŞVEREN BİRLİKTELİĞİYLE MÜMKÜN OLUR”-

SEİS Başkanı aynı zamanda ATO’nun 3 No’lu İlaç ve Tıbbi Cihaz Meslek Komitesi Başkanı Metin Demir de “Pozitif sonuçlar ancak işçi ve işveren birlikteliğiyle mümkün olur. Biz birlikte olursak güçlü oluruz. Çabamız ülkemize ve sektörümüze güzel işler kazandırmak” dedi.

-“BİRBİRİNİZDEN KOPMAYIN, DAYANIŞMAYI DEVAM ETTİRİN”-

TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak da yaptığı konuşmada medikal sektöründeki işletmeleri örgütlemek için harekete geçen SEİS’in bir iş sendikası olarak sektörünün taleplerine karşılık verdiğini dile getirdi. Sarıtoprak, “SEİS emin adımlarla ilerliyor. Bundan sonra da bu şekilde ilerleyeceğinden eminim. Tavsiyem şudur ki örgütlü kalın. Örgütlü olmayan hareketlerin sözü dinlenmez. Birbirinizden kopmayın, dayanışmayı devam ettirin. Gün artık sivil toplum kuruluşlarının günü. TÜSİAV VE ASTOP olarak yanınızdayız” ifadelerini kullandı.

Genel Kurul’a ATO 3 No’lu İlaç ve Tıbbi Cihaz Meslek Komitesi Üyeleri Ramazan Hakan Karadeniz, Adem Uyanık ile çok sayıda SEİS Üyesi de katıldı.

 Hbr-Ayşe Köksal

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR