Pazar, Nisan 14, 2024
Ana SayfaGündemHaberAnkara'nın tarihi kültürel değerlerinin yaşatılması faaliyetlerine güç katacak

Ankara’nın tarihi kültürel değerlerinin yaşatılması faaliyetlerine güç katacak

Spread the love

Ankara Kulübü Derneği Altındağ Şubesi’nin açılış ve tanıtım programı, Ankara Konağı’nda Genel Başkan Dr. Metin Özaslan ve Ankara Kulübü Derneği camiasından birçok ismin de aralarında bulunduğu yoğun bir katılımla gerçekleşti. ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner’in de katılım gösterdiği tanıtım programında; Yaşar Güney öncülüğünde bir araya gelen Ankara Kulübü Altındağ Şubesi’nin Seymenlik ve Bacıerenlik geleneği başta olmak üzere Ankara’nın tarihi ve kültürel değerlerinin korunması ve  yaşatılarak gelecek kuşaklara aktarılması duyarlılığıyla hareket edeceği belirtildi.

Ankara Kulübü Derneği Altındağ Şubesi’nin başkanlığını üstlenen Yaşar Güney, birçok ismin katılımıyla yeni bir oluşumla beraber iddialı bir ekip oluşturduklarını, yeni bir heyecan, yeni bir vizyon ile göreve talip olduklarını belirterek, Ankara Kulübü’nün vizyonu ve misyonu, varlık sebebi ve hedeflerinin yol gösterici ışığında Ankara’nın tarihi kültürel mirasına sahip çıkarak,  Ankaralılık bilincinin geliştirilmesi ve özellikle çok sayıda Seymen ve Bacıeren yetiştirilmesi yönünde gayretle çalışacaklarını kaydetti. Yeni ekip arkadaşlarını tanıtan Güney, Altındağ’ın  çok zengin bir tarihe ve kültür mirasına sahip bir ilçe  olduğunu,  Altındağ şube olarak Altındağ ilçesine yakışır bir ekip ruhu ile Ankara Kulübü’nün faaliyet ve çalışmalarının kalitesine güç katacaklarını dile getirdi.

Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan da konuşmasında; “Yaşar Güney başkanımızın öncülüğünde aktif durumda olmayan Altındağ şubemizin fiilen açılışını gerçekleştirmiş bulunuyoruz.  Yaşar Güney başkanımın ve ekibinin Ankara’nın kalbi ve  en eski tarihi dokusuna sahip olarak bilinen Altındağ ilçemizi temsilen çok sayıda Seymen ve Bacıeren yetiştireceklerine, bugüne kadar yapılan faaliyetlerin çok ötesinde bir yönetim anlayışı çerçevesinde Ankara kültürüne, gelenek-göreneklerine ve folklörüne sahip çıkan ve Ankaralılık bilincinin geliştirilmesi yönünde damga vuracak çalışmaları başarılı bir şekilde yürüteceklerine yürekten inanıyorum. Yaşar Güney başkanımıza ve yönetici arkadaşlarına yeni dönemde başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner de selamlama konuşmasında Ankara Kulübü Derneği’nin, Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan’ın öncülüğünde Ankara’nın tarihsel-kültürel değerlerin korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması yönünde sürdürdüğü faaliyetlerin önemine vurgu yaparak, Ankara Kulübü Derneği Altındağ Şubesi’nin de  Yaşar Güney’in öncülüğünde büyük bir sorumluluk bilinci ile Seymenlik ve Bacıerenlik geleneği başta olmak üzere Ankara’nın tarihi kültürel mirasına sahip çıkarak bir taraftan kent kültürünü yaşatırken diğer taraftan da büyük önem taşıyan tarihsel kültürü gelecek kuşaklara aktarma misyonunu titizlikle sürdüreceklerine inandığını kaydetti. Yiğiner, Yaşar Güney ve yönetim ekibine başarılar diledi.

Konuşmaların ardından tanıtım programında, Seymen ve Bacıeren gösterileri yer aldı, sazlar çalındı, türküler söylendi. 

Hbr-Aysun Yılmaz Benli

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR