Perşembe, Şubat 22, 2024
Ana SayfaGündemHaberAnkara Kulübü’nde çifte bayram coşkusu yaşandı

Ankara Kulübü’nde çifte bayram coşkusu yaşandı

Spread the love

Ankara Kulübü Derneği’nde Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi. Buluşmada, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı da kutlandı.

Ankara Kulübü’nün genel merkezinin bulunduğu Ankara Konağı’nda Genel Başkan Dr. Metin Özaslan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ve çok sayıda üyenin hazır bulunduğu bayramlaşma programına; derneğin Onursal Başkanı Dr. Bülent Kalıpçı ve  Ankara eski milletvekilli ve derneğin önceki dönem yöneticilerinden olan Şevket Bülent Yahnici ile aralarında bazı milletvekili adaylarının da bulunduğu çok sayıda misafir de katılım gösterdi.

Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan yaptığı konuşmada; “Kahramanmaraş merkezli büyük bir yıkım ve acıya neden olan depremler nedeniyle bu yıl bayramımızı buruk kutluyoruz. Ancak hem Ramazan Bayramı hem de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın bütünleştirici, birlik ve beraberliği, dayanışmayı artıran özellikleriyle adımlarımızı daha güçlü atıyor ve geleceğe umutla bakıyoruz. Ramazan Bayramımız mübarek olsun. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün  Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışını çocuklara ithaf ettiği bayramın bugün 103. yılı.  Geleceğimiz, yarınlarımız bütün çocuklarımız ve milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.” dedi.

‘CUMHURİYET’İN 100. YILININ COŞKUSUNU GURURLA TAŞIYACAĞIZ’

Özaslan şöyle devam etti: “Bu yıl,  birbirini tamamlayan tarihi süreçler içerisinde yer alan hem Ankara’mızın 13 Ekim 1923’de Türkiye Büyük Millet Meclisi kararı ile Türkiye’nin başkenti olarak kabul edilişinin 100. yılı  hem de 29 Ekim 1923’de Cumhuriyet’imizin ilan edilişinin 100. yılı. Ankara Kulübü olarak güçlü programlarla Ankara’mızın başkent oluşunun ve Cumhuriyetimizin 100. yılını büyük bir coşkuyla Seymenlerimizle, Bacıerenlerimizle ve tüm üyelerimizle birlikte kutlayacağız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadeleyi başlatmak için gelişi, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışı, Milli Mücadelenin zaferle sonuçlanmasıyla Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında dönüm noktası olan ve yeni devletin başkenti olarak tarihteki yerini alan Ankara’mıza yakışır bir şekilde başkent oluşun ve Cumhuriyet’in 100. yılının coşkusunu gururla taşıyacağız.”

Konuşmaların ardından programın devamında sazlar eşliğinde Ankara türküleri yorumlandı, Seymen oyunları sergilendi.

Hbr-Aysun Yılmaz Benli

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR