Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Ana SayfaGündemHaberALTIN ELLER  ÜRETİYOR PROJESİ   İLK MEZUNLARINI VERDİ

ALTIN ELLER  ÜRETİYOR PROJESİ   İLK MEZUNLARINI VERDİ

Spread the love

ALTIN ELLER  POLATLI İÇİN ÜRETMEYE DEVAM EDİYOR

SPOT :“40 KADIN KURSİYER SERTİFİKALARINI BAŞKAN YILDIZKAYA’NIN ELİNDEN ALDI”

Geçtiğimiz yıl Aralık Ayı’nda Polatlı’da kadın istihdamı konusunda önemli bir adım daha atan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya tarafından açılışı gerçekleştirilen Altın Eller Üretim Atölyesi’nde kurs dönemlerini başarıyla geride bırakan kursiyerler sertifikalarını aldı.

Polatlı Tarih ve Kültür Araştırma Derneği’nin projesi kapsamında Polatlı Belediyesi ve Ankara Kalkınma Ajansı’nın katkılarıyla hayata geçen Altın Eller Üretim Atölyesi’ proje kapsamında Polatlı Konak içerisinde hazırlanan özel atölyelerde aylardır üretimde bulunan 40 Kadın kursiyer eğitim süreçlerini başarıyla tamamladı.

HEDİYELİK EŞYALAR TARİH TURİZMİ ALANINDA ÖNEMLİ BİR AÇIĞI KAPATIYOR

Gümüş, Seramik, Polyester ve Ahşap Atölyeleri içerisinde ürettikleri Polatlı’nın tarihi sembolleri ve hediyelik eşyalarla tarih turizmi alanında önemli bir açığı kapatan kadınlar Polatlı Belediyesi Şehit Seher Yaşar Hanımlar Konağı’nda düzenlenen sertifika töreninde Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ve Belediye Meclis Üyeleri ile bir araya geldi. Başkan Yıldızkaya sertifikalarını takdim ettiği hanımefendilere teşekkür ederek, başarılarının devamını diledi. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne adım adım hızla ilerleyen Gordion Antik Kenti’ni ve Sakarya Meydan Muharebesi’ni simgeleyen tarihi semboller ve hediyelik eşyalar Altın Eller Üretim Atölyesi’nde kadınların hünerli ellerinde hayat bulmaya devam edecek.–HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR