Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaGündemHaber2 BİN 23 ÇOCUK ÜCRETSİZ SÜNNET OLACAK

2 BİN 23 ÇOCUK ÜCRETSİZ SÜNNET OLACAK

Spread the love

  ‘TOPLU SÜNNET ŞÖLENİ’ İÇİN KAYITLAR BAŞLADI

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel hâle getirilen ‘Toplu Sünnet Şöleni’ için kayıtlar 15 Mayıs 2023 Pazartesi günü başladı.  2 bin 23 Başkentli çocuğun ücretsiz olarak sünnet ettirileceği şölende; çocukların sünnet kıyafetleri de yine Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacak.

Sosyal belediyecilik anlayışı gereği çalışmalarını sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesinin geleneksel hâle getirdiği Toplu Sünnet Şöleni için başvuru süreci başladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi; bu yıl 6-12 yaş arasındaki 2 bin 23 Başkentli çocuğu ücretsiz sünnet ettirecek.

BAŞVURULAR 15 MAYIS’TA BAŞLADI

Toplu Sünnet Şöleni için 15 Mayıs 2023 Pazartesi gününden itibaren ailelerin başvuruları alınmaya başlandı. Aileler; kayıt için Ankara Büyükşehir Belediyesi Etlik Osmanlı İş Merkezi Yardım Birimi, Sokakta Çalışan Çocuklar Merkezi, Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi, Altındağ Gıda Yardım Birimi ve Sincan Gıda Yardım Birimi’ne başvuruda bulunabilecek.

“(0312) 507 23 17” numaralı telefondan detaylı bilgi alabilecek olan aileler; sünnet olacak çocuğun ve kendilerinin kimlik fotokopisi, ikametgâh ilmühaberi ve çocuklarıyla birlikte giderek kendilerine en yakın merkezde kayıt yaptırabilecek.

KIYAFET VE SÜRPRİZ HEDİYELER

Ankara Büyükşehir Belediyesi kayıt sürecinin tamamlanmasının ardından çocukların sünnet kıyafetlerini karşılayacak. Ayrıca çocuklara çeşitli sürpriz hediyeler de dağıtılacak.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ 

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR