Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaGündemHaberTaşdelen: Yaraları Eğitimle İyileştiriyoruz

Taşdelen: Yaraları Eğitimle İyileştiriyoruz

Spread the love

ÇANKAYA BELEDİYESİ’NDEN DEPREMZEDE ÇOCUK VE GENÇLER İÇİN EĞİTİM VE GIDA SEFERBERLİĞİ

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Depremin acısını bizzat yaşamış, görmüş, hissetmiş çocuklarımız ve gençlerimizin yarasını eğitimle iyileştireceğiz” dedi. Taşdelen, “Küçük yaştaki çocuklarımızı kreşlerimize ve oyun evlerimize aldık. Orta ve lise çağındaki gençlerimizi LGS-YKS’ya hazırlık kurslarımıza dâhil ettik. Her gün ilkokul ve ortaokulda okuyan 835 depremzede öğrencimizin sıcak öğle yemeğini okullarına götürüyoruz” diye konuştu.

Çankaya Belediyesi deprem yaralarını sarmaya devam ediyor.

KREŞLER, OYUNEVLERİ, ÇANKAYA EVLERİ DEPREMZEDE ÇOCUK VE GENÇLERE AÇILDI

Çankaya Belediyesi’ne ait kreş, oyun evleri ve Çankaya Evleri’ndeki kontenjanlar, deprem illerinden Ankara’ya gelen çocukların ve gençlerin eğitimlerini sürdürebilmesi için artırıldı. Kreşlere 34, oyun evlerine 47 çocuğun girişi sağlandı. Çankaya Evleri’ndeki LGS ve YKS’ye hazırlık kurslarına da deprem illerinden Ankara’ya gelen öğrencilerin katılımı yapıldı. Belediye, deprem illerinden gelen 835 ilk ve ortaokul çağındaki öğrencinin sıcak öğle yemeğini de okullarına götürüyor.

ÇOCUKLAR VE GENÇLER EĞİTİM ALACAK

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, şunları söyledi:

“Depremin acısını bizzat yaşamış, görmüş, hissetmiş çocuklarımız ve gençlerimizin yarasını eğitimle iyileştireceğiz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimlerini sürdürebilmelerini ve bu zor günleri hem eğitim hem de yaşıtları ile bir arada olarak atlatmalarını önemsiyoruz. Yaralarımızı birlikte saracağız, dayanışma ile iyileşeceğiz. Deprem illerimizdeki vatandaşlarımıza yardım ettiğimiz kadar Ankara’ya gelen depremzedelerimizin de yanındayız. Çocuklarımıza ve gençlerimize hizmet birimlerimizde yer açtık. Küçük yaştaki çocuklarımızı kreşlerimize ve oyun evlerimize aldık. Orta ve lise çağındaki gençlerimizi LGS-YKS’ya hazırlık kurslarımıza dâhil ettik. Her gün ilkokul ve ortaokulda okuyan 835 depremzede öğrencimizin sıcak öğle yemeğini okullarına götürüyoruz.”

Depremin yaşandığı ilk günden itibaren yardım seferberliği ve dayanışma örneği sergileyen Çankaya Belediyesi, Ankara’ya gelen 43 bin depremzedeye de yardım elini uzatmıştı. Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu ve Ümitköy Hizmet Binasında depremzedelerin giyim, gıda, temizlik ve hijyen malzemesi ihtiyaçları karşılanırken, ayrıca deprem illerine 87’si tır 192 araçlık insani yardım malzemesi gönderilmişti.

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR