Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Ana SayfaGündemDeprem Bölgesine Yardım ve Destek Aralıksız Devam Ediyor

Deprem Bölgesine Yardım ve Destek Aralıksız Devam Ediyor

Spread the love

Çubuk’tan merkez üssü Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler nedeniyle başlatılan yardım ve destekler artarak sürüyor. İlçe halkı bölge için adeta seferber oldu.
Çubuk Belediyesi Lojistik Merkezinde oluşturulan Afet Koordinasyon Merkezinde Çubuk Kaymakamı Adem Keleş ve Belediye Başkanı Baki Demirbaş başkanlıklarında yardımlar koordine ediliyor.
İlçede depremin yaralarının sarılması için ilçedeki tüm sivil toplum kuruluşlarıyla oluşturulan ‘’Çubuk Yardım Eli Platformu’’ tarafından toplanan yardımlar belediye ekipleri ve gönüllülerin yardımlarıyla tırlara yükleniyor.
Binlerce vatandaşın yardım için akın ettiği ilçede bölge için ihtiyaç duyulan battaniye, ısıtıcı, gıda malzemesi, su, kıyafet ve hijyen malzemesi toplanıyor.
Atatürk Parkı ve Lojistik Merkezinde toplanan malzemeleri Türk Kızılayı Çubuk Şubesi ve İHH Çubuk Şubesi gönülleri tarafından tasnif edilerek paketlenerek, belediye ekipleri tarafından tırlara yükleniyor.
İlçede toplanan yardımların koordineli şekilde bölgeye ulaştırıldığını belirten Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, “Depremin acısını tüm vatandaşlarımız çok derinden iliklerine kadar hissediyor. Depremzedelerin yaralarını sarmak için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Şuna kadar 12 tır dolusu yardım malzemesini bölgeye sevk ettik. Bunun yanında bölgeye AFAD gönüllüleri, operatör, şoför ve iş makinaları gönderdik. Firma sahiplerimiz ve vatandaşlarımız her türlü desteği veriyor. Onlara da tek tek teşekkür ediyoruz. Arama kurtarma çalışmalarında Allah’ım yar ve yardımcınız olsun” ifadesini kullandı.
-Çubuklu gönüllü operatör ve iş makinaları deprem bölgesine yola çıktı
Deprem bölgelerine yönelik yardım faaliyetlerinde teyakkuzda olan Çubuk’tan gönüllü olarak 12 iş makinası, 7 adet çekici, 1 adet kamyon, 2 lojistik araç, 34 personel ile 30 operatör ve şoför sevk edildi.

Hbr-Ali Köksal

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR