Pazar, Nisan 21, 2024
Ana SayfaGündemÇKS 2023 ÜRETİM YILI İÇİN BAŞVURULAR  BAŞLADI

ÇKS 2023 ÜRETİM YILI İÇİN BAŞVURULAR  BAŞLADI

Spread the love

 SÜTÇÜ ÇİFTÇİLERE SESLENDİ  ,ÇKS BAŞVURULARI  NASIL OLACAK?

Bu yıl ilk kez ÇKS başvurularının e-Devlet üzerinden yapılması imkânı getirilmişti. ÇKS başvurusu yapan tüm çiftçiler, ürün güncelleme başvurularını da 28 Şubat’a kadar e-Devlet üzerinden yapabilecekler. Ayrıca isterlerse Polatlı İlçe Tarım Müdürlüğüne de de bizzat başvuru yapabilecekler.

Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) 2023 üretim yılı için başvuruda bulunan çiftçiler, ürün güncelleme taleplerini b01 Şubat 2023 tarihi itibariyle  e-Devlet üzerinden yapabiliyor. Bu yıl ilk kez ÇKS başvurularının e-Devlet üzerinden yapılması imkânı getirilmişti. ÇKS başvurusu yapan tüm çiftçiler, ürün güncelleme başvurularını da 28 Şubat’a kadar e-Devlet üzerinden yapabilecekler. Ayrıca isterlerse Polatlı İlçe Tarım Müdürlüğüne de de bizzat başvuru yapabilecekler.

Çiftçi KAYİT Sistemi (ÇKS) başvurularına ilişkin bilgilendirme yapan  Polatlı İlçe Tarım Müdürü Burhanettin Sütçü “Tarım ve Orman Bakanlığının, tarımın dijitalleştirilmesine yönelik yürüttüğü çalışmalar kapsamında, ÇKS kayıt yenilemeleri için 1 Ekim 2022 itibarıyla e-Devlet üzerinden başvuru imkânı getirilmişti.Bu sürecin bir devamı olarak, ÇKS ürün güncelleme işlemleri de 1 Şubat’tan itibaren ilk kez e-Devlet kapısından yapılabilecek.Güncelleme talepleri için İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine şahsen de başvuruda bulunulabilecek.Ürün güncelleme başvuruları 28 Şubat tarihinde sona erecek.

ENTEGRASYONUNUN İLK FAZI, 1 EKİM 2022 İTİBARIYLA HAYATA GEÇMİŞTİ

ÇKS’nin e-Devlet kapısına entegrasyonunun ilk fazı olan kayıt yenileme başvurularının e-Devlet üzerinden gerçekleştirilmesi süreci, 1 Ekim 2022 tarihi itibarıyla hayata geçmişti.Ürün güncelleme işlemlerinin de e-Devlet kapısı üzerinden yapılmasına imkân veren uygulama, bu sürecin ikinci fazını oluşturuyor.Dijitalleşme ve bürokrasinin azaltılması kapsamında atılan bu adım sayesinde, tüm üreticilerin emek ve zamandan tasarruf sağlaması hedefleniyor.”dedi.

HBR Aysun Yılmaz Benli

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR