Pazartesi, Temmuz 15, 2024
Ana SayfaGündemBAKAN KİRİŞCİ KAMBOÇYA'DA

BAKAN KİRİŞCİ KAMBOÇYA’DA

Spread the love

TARIM VE ORMAN BAKANI PROF. DR. VAHİT KİRİŞCİ,  11-12 OCAK TARİHLERİNDE DÜZENLENEN TÜRKİYE-KAMBOÇYA ÜÇÜNCÜ DÖNEM KARMA EKONOMİK KOMİSYONU (KEK) TOPLANTISI’NA KATILMAK ÜZERE GİTTİĞİ KAMBOÇYA’DA, İKİLİ GÖRÜŞMELER GERÇEKLEŞTİRDİ.

BAKAN KİRİŞCİ, TEMASLARI KAPSAMINDA, KAMBOÇYA BAŞBAKANI HUN SEN TARAFINDAN KABUL EDİLDİ.

KAMBOÇYA KRALLIĞI TARIM, ORMAN VE BALIKÇILIK BAKANI DİTH TİNA İLE DE BİR ARAYA GELEN KİRİŞCİ, İKİ ÜLKE ARASINDAKİ İŞ BİRLİĞİ İMKANLARININ GELİŞTİRİLMESİNE YÖNELİK GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNDU.

BAKAN KİRİŞCİ, EŞBAŞKANLIĞINI ÜSTLENDİĞİ, BAŞKENTİ PUNOM PEN’DE DÜZENLENEN TÜRKİYE-KAMBOÇYA 3. DÖNEM KARMA EKONOMİK KOMİSYONU (KEK) TOPLANTISINDA DA KONUŞMA YAPACAK.

KEK TOPLANTISI KAPSAMINDA, TÜRK VE KAMBOÇYA HEYET YETKİLİLERİNCE İKİLİ TİCARETİN ÇEŞİTLENDİRİLMESİ VE GELİŞTİRİLMESİ, KARŞILIKLI YATIRIMLAR, SANAYİ, BİLİM, TEKNOLOJİ VE İNOVASYON, POSTA HİZMETLERİ, BİLGİ VE İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ, HELAL SEKTÖRLERİ, STANDARDİZASYON, METEROLOJİ, MÜTEAHHİTLİK, ULAŞTIRMA, SAĞLIK, EĞİTİM VE TURİZM ALANLARINDA İŞ BİRLİĞİ İMKANLARININ ELE ALINMASI BEKLENİYOR. TOPLANTIDA AYRICA, İKİ ÜLKEDEKİ MEVCUT KOBİ’LER ARASINDA İŞ BİRLİĞİNİN GELİŞTİRİLMESİ,  TARIM-ORMANCILIK VE SU ALANLARINDA POTANSİYEL İŞ BİRLİKLERİNİN ELE ALINMASI BEKLENİYOR.

HBR-ALİ KÖKSAL

İLGİLİ YAZILAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR