Cumartesi, Şubat 24, 2024
Ana SayfaGündemBAKAN KİRİŞCİ, ADANA'DA DEPREM BÖLGESİNDE İNCELEMELERİNİ SÜRDÜRDÜ

BAKAN KİRİŞCİ, ADANA’DA DEPREM BÖLGESİNDE İNCELEMELERİNİ SÜRDÜRDÜ

Spread the love

TARIM VE ORMAN BAKANI PROF. DR. VAHİT KİRİŞCİ, KAHRAMANMARAŞ MERKEZLİ 10 İLİ ETKİLEYEN 7,7 VE 7,6 BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ DEPREMLERDEN ETKİLENEN ADANA’DA İNCELEMELERİNİ SÜRDÜRDÜ.

KİRİŞCİ VE DİĞER İLGİLİLER, MERKEZ ÇUKUROVA İLÇESİ YURT MAHALLESİ’NDEKİ ZERAY APARTMANI’NIN ENKAZ ALANINDA SÜREN ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARINI TAKİP ETTİ.

KİRİŞCİ, DUYULAN HER SESE KULAK KABARTAN BİR ARAMA KURTARMA EKİBİ OLDUĞUNU VURGULAYARAK ŞÖYLE KONUŞTU:

“ŞU ANDA DA O BİNALARDAN BİR TANESİNİN ÖNÜNDEYİZ. BİR SESSİZLİK VAR AMA BU SESSİZLİK ARKADAŞLARIMIZIN BİR MOLA VERMESİ ANLAMINDA DEĞERLENDİRİLEBİLİR BELKİ AMA ARAMA KÖPEKLERİMİZ GÖREV İFA EDİYORLAR. İNŞALLAH HER BİR SESE KULAK VEREN BU EKİBİMİZ, TÜM VATANDAŞLARIMIZI BU YIĞINTININ ALTINDAN ÇIKARMAK İÇİN ÇABALARINI SONUNA KADAR SÜRDÜRECEKLER. SOĞUK BİR HAVA, SERT BİR HAVA, ADANA ŞARTLARINDA GERÇEKTEN ZOR BİR HAVA AMA BURADA BU ÇALIŞMALARI SAĞ OLSUNLAR BAŞARILI BİR ŞEKİLDE YÜRÜTÜYORLAR.”

VATANDAŞLARIN GÜVENLİK ŞERİTLERİNİN DIŞINDA TUTULMASI HUSUSUNUN ÖNEMLİ OLDUĞUNU BİLDİREN KİRİŞÇİ, “ÇALIŞMALAR ESNASINDA ‘SESİMİ DUYAN VAR MI?’ DİYE SESLENİLDİĞİNDE ELBETTE BİR SESSİZLİK DE GEREKİYOR. O SESSİZLİĞİ SAĞLAMAK İÇİN DE KISA SÜRELİ DE OLSA VATANDAŞLARIMIZIN SESSİZ OLMASI GEREKİYOR.” İFADESİNİ KULLANDI.

BAKAN KİRİŞCİ, DEVLETİN VE MİLLETİN EL ELE VEREREK ÇABALARI SON ANA KADAR SÜRDÜRMEYE GAYRET ETTİĞİNİN ALTINI ÇİZEREK, “UMUTLARIMIZ TÜKENMİŞ DEĞİL. İNŞALLAH BURADA DA TIPKI DİĞER ŞEHİRLERİMİZDE DUYDUĞUMUZ GÜZEL HABERLER GİBİ BİZ DE ADANA’DAN TÜM TÜRKİYE’YE DUYURMUŞ OLMAYI ÜMİT EDİYORUZ.” DİYE KONUŞTU.

BARAJLARDAKİ DURUM

BÖLGEDE 110 BARAJ VE 30 GÖLET BULUNDUĞUNU, BUNLARDAN 90’DAN FAZLASININ İNCELENDİĞİNİ BELİRTEN KİRİŞCİ, ŞUNLARI KAYDETTİ:

“ELBETTE BUNLARIN BÖYLE DEPREM DÖNEMLERİNDE RİSK OLUŞTURMA İHTİMALİ OLDUĞUNDAN, OLANCA ÖZENİ GÖSTERİYORUZ. BAHSETTİĞİM ŞEKİLDE BİR BARAJIMIZ SULTANSUYU BARAJI, O BARAJIMIZ KENDİNDEN SONRA HERHANGİ BİR YERLEŞİM YERİ OLMADIĞI İÇİN VE DEVAMINDA DA KARAKAYA BARAJI BULUNDUĞU İÇİN ORADA HERHANGİ BİR PROBLEM OLMASIN DÜŞÜNCESİYLE SUYU BOŞALTMAYA ZATEN BAŞLADIK. KİMSEYE DE HERHANGİ BİR OLUMSUZ ETKİSİ OLMAYACAK, SUYU DA KAYBETMEMİŞ OLACAĞIZ. BÖYLE ÇOK MİNÖR DENİLEBİLECEK DÜZEYDE, DİĞER BAZI GÖLET VE BARAJLARIMIZDA SIZINTILAR OLSA BİLE BUNLARIN ÇOK ÖNEM ARZ ETMEDİĞİNİ BELİRTMEK İSTERİM. DOLULUK ORANLARI DA BELİRLİ BİR DÜZEYDE.”

HBR-ALİ KÖKSAL

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR