Salı, Haziran 18, 2024
Ana SayfaGündemBakan Kasapoğlu, Gaziantep'te Bisiklet Dağıtım Törenine Katıldı

Bakan Kasapoğlu, Gaziantep’te Bisiklet Dağıtım Törenine Katıldı

Spread the love

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 20 yıl önce Türkiye’nin iddiası olan branş sayısının bir elin parmağını geçmeyecek kadar az olduğunu belirterek, “2022’de Türk sporcular tam 51 branşta 6 bin 127 madalyayı bu millete kazandırdılar. İşte bu bir devrimin sonucudur.” dedi.

Türkiye’nin son 20 yılda sporda geldiği noktaya dikkati çeken Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bunun bir devrim olduğunu söyledi.  

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gaziantep’te bisiklet dağıtım törenine katıldı.

Bakan Kasapoğlu, Gaziantep Büyükşehir Belediyesince Talat Özkarslı Spor Salonunda düzenlenen bisiklet dağıtım törenindeki konuşmasında, gençlere hizmet etmenin kendileri için büyük bir gurur olduğunu söyledi.

Bu ülkenin gençlerinin sadece bu ülke için değil, tüm insanlık için umut olduğuna dikkati çeken Bakan Kasapoğlu, tüm imkanları gençlerin önüne sermeye, seferber etmeye devam edeceklerini belirtti.

Gaziantep’in bir gençlik şehri olduğunu vurgulayan Bakan Kasapoğlu, kentin gençlik merkezleriyle, gençlik kamplarıyla, yurtlarıyla marka şehir olduğunu dile getirdi.

“Başvuran her bir gencimiz Türkiye’nin her bir yerinde yurtlara yerleşti”

Gençlik merkezi sayısını her geçen gün artırdıklarını dile getiren Bakan Kasapoğlu, “Gaziantep’te gençlik merkezi olmayan ilçemiz inşallah kalmayacak. Bu yönde hızla ilerliyoruz. Diyoruz ya gençlik şehri Gaziantep’te birbirinden kıymetli üniversiteler var. Dedim ki Türkiye’nin yurtları, markası Gençlik Spor Bakanlığı yurtları hamdolsun nasıl İstanbul’da nasıl İzmir’de nasıl Ankara’da biliyorsunuz yüzde 100 yerleştirme yaptık. Başvuran her bir gencimiz Türkiye’nin her bir yerinde yurtlara yerleşti. Yedekte kimseyi bırakmadık. İşte güçlü yurt altyapımızın önemli sembollerinden biridir Gaziantep. Bu yıl Gaziantep’te yurtlarımıza başvuran her bir gencimizi, yurtlarımıza yerleştirdik. Yüzde yüz yerleştirme Gaziantep’te hayırlı olsun.” dedi.

“Türkiye Yüzyılında, gençlerin yüz yılında Gaziantep’in yeri apayrı olacaktır”

Yurtların konforuyla bir yaşam alanı olduğunu vurgulayan Bakan Kasapoğlu, şöyle konuştu:

“Türkiye’nin yurtları son 20 yılda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde dünyaya örnek bir yatırımdır, projedir. Hamdolsun 800’den fazla yurt, 850 binden fazla yatak kapasitesiyle her geçen gün standardıyla, her geçen gün içeriğiyle zenginleşen bir çalışmadır. O yüzden gençlik markası bu şehir yurtlarıyla, gençlik merkezleriyle, gençlik kamplarıyla ve her gencin yanında olacak şekliyle gençlik proje destekleriyle her daim gençlik şehri olmaya devam edecektir. Türkiye Yüzyılında, gençlerin yüz yılında Gaziantep’in yeri apayrı olacaktır. Gençlerimiz bunun en iyisine, en güzeline layıktır. Biz de bugün olduğu gibi bundan sonra da gençlerimizin yanında tüm imkanlarımızla var olmaya hep birlikte el ele vermeye devam edeceğiz.”

Bakan Kasapoğlu, Gaziantep’in küresel anlamda bir spor şehri olduğunu belirterek, Türkiye’nin en modern yüzme havuzunun burada olduğunu kaydetti.

Sporu birkaç branştan ibaret görmediklerini dile getiren Bakan Kasapoğlu, “Bundan 20 yıl önce Türkiye’nin iddiası olan branş sayısı bir elin parmaklarını geçmiyordu. Türkiye pek çok branşta temsilci sporcu dahi gönderemiyordu. 20 yılda Cumhurbaşkanımızın spora olan ilgisi ve bu anlamdaki güçlü destekleriyle öyle bir başarı hikayesini öyle bir devrimi gerçekleştirdik ki 2022’de Türk sporcular tam 51 branşta 6 bin 127 madalyayı bu millete kazandırdılar. İşte bu bir devrimin sonucudur.” ifadelerini kullandı.

Vali Davut Gül de Gaziantep’in spor şehri olması için önemli çalışmalar yapıldığını ve sporun tabana yayılmasında bir problemlerinin kalmadığını söyledi.

Gül, yapılan tesislerle gençlerin spor yapmasının önünde hiçbir engel kalmadığını kaydetti.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise Bakan Kasapoğlu’nu fahri hemşehrileri yaptıklarını belirtti. Cumhuriyet’in 100. yılına özel 100 bin bisiklet dağıtacaklarını anımsatan Şahin, bu bisikletlerin huzura, sağlığa, Türkiye Yüzyılına götüreceğini ifade etti.

Konuşmaların ardından 1500 lisanslı sporcuya bisiklet dağıtıldı.

 Hbr-Ali Köksal

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR