Cumartesi, Haziran 22, 2024
Ana SayfaGündemATO, DEPREM BÖLGESİ İÇİN TEK YÜREK

ATO, DEPREM BÖLGESİ İÇİN TEK YÜREK

Spread the love

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, üyelerinin depremden zarar gören bölgelere gıda ve ihtiyaç maddesi ulaştırmalarının koordinasyonunu sağlamak üzere ATO’da “Deprem Yardım Masası” kurduklarını belirterek, “Üyelerimiz, yardımlarını ATO’ya başvurarak deprem bölgelerine ulaştırabilir” dedi.

ATO Başkanı Baran, yaptığı yazılı açıklamada, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7,7 büyüklüğünde gerçekleşen ve çok sayıda ilden hissedilen depremden zarar gören bölgelere yardım için Ankara Ticaret Odası’nın İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Ankara Valiliği ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) koordinasyonunda, 68 Meslek Komitesi aracılığıyla ihtiyaç tespit ve temin çalışmalarına başladığını bildirdi. Bu kapsamda, tüplü katalitik soba, battaniye,  yatak, tüp, mont, bot, bere, eldiven, çocuklar için mont ve kışlık giysi, powerbank, gıda kolisi, çocuk bezi ve maması, kadın pedi ve temizlik hijyen malzemesi toplanması konusunda ATO üyelerine çağrıda bulunuldu.

Ankara Ticaret Odası üyelerinin depremden zarar gören bölgelere gıda ve ihtiyaç maddesi ulaştırmalarının koordinasyonunu sağlamak üzere ATO’da “Deprem Yardım Masası” kurduklarını kaydeden Baran, “Depremden etkilenen vatandaşlarımızın acısını en derinden hissediyor ve paylaşıyoruz. Şimdi ülkemiz için tek yürek olma vakti. Tüm üyelerimizi depremden zarar gören vatandaşlarımız için yardıma davet ediyorum. Kış mevsiminin kendini en çok hissettirdiği bu günlerde birlik, beraberlik ve dayanışma içinde kenetlenerek acımızı paylaşıp, uğranan zararı azaltmaya çalışacağız. Üyelerimiz, yardımlarını ATO’ya başvurarak deprem bölgelerine ulaştırabilir. Depremden zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, yaralılarımıza acil şifa ve hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

-DEPREMZEDELERE OTOBÜS VE OTEL DESTEĞİ-

ATO’nun 57 No’lu Seyahat Acentesi, Motorlu Kara Taşıtları Kiralama, Şehirler Arası Yolcu Taşımacılığı Meslek Komitesi üyeleri ile 58 No’lu Oteller ve Konaklama Tesisleri Meslek Komitesi üyeleri de, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) desteği ve Valiliklerin organizasyonuyla deprem bölgelerinde evleri hasar gören vatandaşların Başkent’e ücretsiz taşınması ve ücretsiz konaklamaları konusunda çalışmalara başladı.

Ayrıca, ATO üyesi öğrenci yurdu işletmeleri de depremzedelerin konaklaması için boş yatakları tahsis işlemlerine başladı.

-HASAR TESPİTİ İÇİN YAPI DENETİM FİRMALARINA DAVET-

ATO ayrıca depremden etkilenen illerde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda hasar tespiti çalışmalarına gönüllü olarak destek vermek isteyen ATO üyesi yapı denetim ve yapı laboratuvarı firmalarına da çağrıda bulundu. ATO’nun 63 No’lu Proje Hizmetleri ve 65 No’lu Danışmanlık Hizmetleri Meslek Komiteleri ‘ne kayıtlı firmalar, ATO’nun organizasyonuyla deprem bölgesinde hasar tespit çalışmaları gerçekleştirebilecek.

-“ATO DEPREM YARDIM MASASI” TELEFON HATLARI-

Ankara Ticaret Odası üyeleri, (312) 201 83 86 , (312) 201 83 87 , (312) 201 83 36 , (312) 201 83 37 numaralı telefon hatlarından “ATO Deprem Yardım Masası”nı arayarak, yardımların koordinasyonu konusunda bilgi ve destek alabilecek.

Hbr-Ayşe Köksal

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR