Cumartesi, Haziran 22, 2024
Ana SayfaGündemANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN DEPREM BÖLGESİNDE İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN DEPREM BÖLGESİNDE İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Spread the love

Ankara Büyükşehir Belediyesi enkaz kaldırma çalışmalarının başladığı Kahramanmaraş’ta dezenfeksiyon ve koku giderici ilaçlama çalışmalarına devam ediyor. ABB Başkanı Mansur Yavaş yapılan çalışmalar hakkında sosyal medya hesaplarında yaptığı açıklamada, “Kahramanmaraş’ta 23 araç ve 45 personelimiz salgın riskine karşı mücadele ediyor. Özellikle depremzedelerin kaldığı çadır kentlerde dezenfeksiyon ve koku giderici ilaçlama çalışmaları yapıyoruz. Sağlık ve güvenlik için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

            Ankara Büyükşehir Belediyesi enkaz kaldırma çalışmalarının başladığı Kahramanmaraş’ta olası bir salgın riskine karşı ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.

                Konuyla ilgili sosyal medya hesaplarından açıklama yapan ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Kahramanmaraş’ta 23 araç ve 45 personelimiz salgın riskine karşı mücadele ediyor. Özellikle depremzedelerin kaldığı çadır kentlerde dezenfeksiyon ve koku giderici ilaçlama çalışmaları yapıyoruz. Sağlık ve güvenlik için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz” notunu paylaştı.

23 ARAÇ 43 PERSONEL İLE İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

                ABB Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ve BelPlas ekiplerinin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi veren ABB Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Şube Müdürü Mustafa Şener, şunları söyledi:

“Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ve BelPas olarak enkaz kaldırma çalışmalarının başlamış olduğu Kahramanmaraş merkezi ve ilçelerinde olası bir salgına meyil vermemek için çalışmalarımızı başlatmış bulunmaktayız. Çalışmalarımız özellikle kaldırılan enkaz alanlarında, vatandaşlarımızın yaşamış olduğu çadır kentlerde, kamu kurum ve özel stk’ların faaliyet göstermiş olduğu lokasyonları kapsamaktadır. Yürütmekte olduğumuz dezenfeksiyon ve  koku giderici çalışmalarımızı Kahramanmaraş il merkezi ve ilçelerinde 23 araç 45 personelden oluşan bir ekiple yürütüyoruz.”

 Hbr-Ayşe Köksal

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR