Pazar, Nisan 21, 2024
Ana SayfaGündemAkçam: Depremden etkilenen illerin tamamında yabancılara konut satışı yasaklanmalı

Akçam: Depremden etkilenen illerin tamamında yabancılara konut satışı yasaklanmalı

Spread the love

Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Esnaf Odası Başkanı Hakan Akçam, deprem felaketinden etkilenen kentlerin tamamında yabancılara mülk satışının yasaklanması çağrısında bulundu.

Türkiye’yi sarsan deprem felaketin ardından devlet ve millet olarak yaraları sarmak için seferber olunduğunu ifade eden Oda Başkanı Hakan Akçam, Hatay’daki uygulamaya dikkat çekerek, “Deprem yıkımından etkilenen 11 ilimizin tamamında yabancılara emlak üzerine satış gerçekleşmesi kesinlikle yasak olmalıdır.” dedi.

YETKİLİLERE ÖNERİ

Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Esnaf Odası Başkanı Hakan Akçam, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Kamu yararı ve ülke güvenliği açısından Hatay’ın yanı sıra Kilis ve Mardin illerimizde yabancıların taşınmaz ediniminin yasak olduğunu biliyoruz. 3 ilimizde uygulanan bu yasak depremden etkilenen ve  afete maruz kalan tüm illerimizde de uygulanmalıdır. Depremde evlerini kaybeden vatandaşlarımızın karşı karşıya kaldığı konut sorunu, Ankara’mızın da içinde olduğu tüm Türkiye’yi etkisi altına alan önemli bir ülke sorunudur. Emlak krizine bir çare olarak, emlak fırsatçılarından kaynaklanan şikayetlerin sayısını azaltmak için yetkililere önerimdir; deprem bölgesindeki illerimizin tamamında yabancılara mülk satışı gerçekleşmesi kesinlikle yasak olmalıdır. Hatta, ülkemizde kamuoyunu sıkça meşgul eden yabancılara mülk satışı konusunun, bugün içinde bulunduğumuz depremden kaynaklı konut sorunu nedeniyle yeniden ele alınmasının çok isabetli olacağı düşüncesindeyiz.”

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR