Cumartesi, Eylül 23, 2023
Ana SayfaGündemPOLATLI ÖNERGELERİ ABB MECLİSİNDEN GEÇTİ

POLATLI ÖNERGELERİ ABB MECLİSİNDEN GEÇTİ

Spread the love

  POLATLI ÖZEL HALK OTOBÜSLERİNİN KALKIŞ NOKTASINA KAPALI DURAK YAPILACAK

  Ankara Büyükşehir Belediye meclisi Ocak ayı kararlarını açıkladı.  Polatlı ya ilişkin sorunlar ve taleplere yer veren   ABB meclis üyeleri  Polatlı ya ilişkin  Polatlı İlçesi Mehmet Akif Mahallesi Arif Nihat ASYA Caddesi üzerindeki dik yokuşa merdiven yapılması, Polatlı İlçesi Kabak Mahallesine imam evi yapılması,  Kabak Mahallesindeki Sakarya Nehrine ait toprak kanalın temizlenmesi, Şehit Can ÇALIŞKAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine sera yapılması,  Polatlı Özel Halk Otobüsleri’nin Atatürk Caddesi üzerindeki kalkış noktasına kapalı durak yapılması hususundaki önergeler ABB meclisinde oy birliği ile oylandı.

Polatlı İlçesi Atatürk Caddesindeki otobüs duraklarının kapalı durak haline getirilmesine ilişkin Büyükşehir Belediye Meclisinin09.01.2023 tarih ve 65. gündem maddesi olarak komisyonumuza havale edilen dosya incelendi.Üye Serpil ÖZTÜRK’ın verdiği önergede; Polatlı İlçesi Atatürk Caddesindeki otobüs duraklarının kapalı durak haline getirilmesi istenilmiştir.

Komisyonca yapılan incelemeler neticesinde; Polatlı – Ankara arası toplu taşımacılık faaliyetini yürüten, Ankara Büyükşehir Belediyesi Polatlı Özel Halk Otobüsleri’nin kalkış yeri olan Atatürk Caddesi üzerindeki durakta, özellikle sabah erken saatlerde Ankara’ya gitmek için aracın hareket saatini bekleyen vatandaşlarımızın mevsim koşulları göz önüne alındığında yağmur ve kar yağışlarına maruz kaldıkları,Ankara Büyükşehir Belediyesi Polatlı Özel Halk Otobüsleri’nin Atatürk Caddesi üzerindeki kalkış noktasına vatandaşların yağmur ve kar yağışlarından korunabilmesi amacıyla kapalı durak yapılmasına yönelik teklifin kabulü komisyon tarafından  kabul edildi.

MEHMET AKİF’TE DİK YOKUŞ SORUNUNA  MERDİVEN ÇÖZÜMÜ

 Polatlı İlçesi Mehmet Akif Mahallesi Arif Nihat ASYA Caddesi üzerindeki dik yokuşa merdiven yapılmasına ilişkin Kent Estetiği Komisyonunun 27.01.2023 tarihli ve 73 sayılı Raporu Büyükşehir Belediye Meclisinin 12.02.2023 tarihli toplantısında okundu.

              Konu üzerinde yapılan görüşmelerden sonra; Polatlı İlçesi Mehmet Akif Mahallesi Arif Nihat ASYA Caddesi üzerinde oturan vatandaşlar evlerine çıkarken ve inerken dik yokuş ile karşı karşıya kaldığı, Mehmet Akif Mahallesi muhtarının da ilgili alana merdiven yapılması hususunda dilekçe verdiği;          Polatlı İlçesi Mehmet Akif Mahallesi Arif Nihat ASYA Caddesi üzerinde bulunan bu dik yokuşun bulunduğu alana merdiven yapılmasına yönelik konunun stratejik plan ile yıl performans programına, belediye meclisinde kabul edilen yılı bütçesine uygun olacak şekilde yapılmasına ilişkin Kent Estetiği Komisyonu Raporu oylanarak oybirliği ile kabul edildi.  Polatlı ve ABB meclis üyesi Serpil ÖZTÜRK’ün verdiği önergede; Polatlı İlçesi Mehmet Akif Mahallesi Arif Nihat ASYA Caddesi üzerindeki dik yokuşa merdiven yapılması istendi.            Komisyonca yapılan incelemeler neticesinde; Polatlı İlçesi Mehmet Akif Mahallesi Arif Nihat ASYA Caddesi üzerinde oturan vatandaşlar evlerine çıkarken ve inerken dik yokuş ile karşı karşıya kaldığı, Mehmet Akif Mahallesi muhtarının da ilgili alana merdiven yapılması hususunda dilekçe verdiği;    Polatlı İlçesi Mehmet Akif Mahallesi Arif Nihat ASYA Caddesi üzerinde bulunan bu dik yokuşun bulunduğu alana merdiven yapılmasına yönelik konunun stratejik plan ile yıl performans programına, belediye meclisinde kabul edilen yılı bütçesine uygun olacak şekilde yapılmasına karar verildi.

 .

 KABAK MAHALLESİNDE İMAM EVİNİNİN DEMİR, ÇİMENTO, TUĞLA VE KERESTE DESTEĞİ ABB’DEN

              Polatlı İlçesi Kabak Mahallesine imam evi yapılmasına ilişkin Büyükşehir Belediye Meclisinin 09.01.2023 tarih ve 40. gündem maddesi olarak komisyona havale edilen dosya incelendi. Polatlı  ve ABB meclis üyeleri  Zekayi KAYA ve Fatma ERTEN’in verdiği önergede; Polatlı İlçesi Kabak Mahallesine imam evi yapılması istendi. Komisyon tarafından 

yapılan incelemeler neticesinde; Polatlı İlçesi Kabak Mahallesinde imam evinin bulunmaması nedeniyle sıkıntı yaşandığı; Polatlı Belediyesi kayıtlarında 143 ada 9 parselde bulunan 406 marsaya imam evi yapılması amacıyla demir, çimento, tuğla ve kereste yardımının Büyükşehir Belediyesinin bütçe imkanları oranında yapılmasına yönelik teklifin kabulü  uygun görüldü.

KABAK MAHALLESİNDEKİ SAKARYA NEHRİNE AİT TOPRAK KANAL TEMİZLENECEK

Üyeler Zekayi KAYA ve Fatma ERTEN’in verdiği önergede; Polatlı İlçesi Kabak Mahallesindeki Sakarya Nehrine ait toprak kanalın temizlenmesi istenilmiştir.

Komisyonca yapılan incelemeler neticesinde; Polatlı İlçesi Kabak Mahallesi Sakarya Nehrinden alınan ve yaklaşık 10.000 dekar tarımsal araziyi sulayan toprak kanal uzun yıllardır temizlenmediği, 2022 yılında Büyükşehir Belediyesi tarafından büyük sallama kepçe ile yaklaşık 200 metre temizlenerek azda olsa 2022 yılında tarıma katkı sağlamıştır.

Büyükşehir Belediyesinin görev, yetki ve sorumlulukları maddesi uyarınca 5216 sayılı Kanunun 7/i maddesine göre; Sürdürülebilir Kalkınma ilkesine uygun olarak çevrenin, tarım alanlarının ve su havzalarının korunmasını sağlamak amacı ile bu kanalın 2022’den kalan yaklaşık 3500 metrelik kısmının kurak geçen şu aylarda tarımsal sulamaya katkı sağlaması amacıyla Büyükşehir Belediyesi envanterinde bulunan sallama kepçe yardımı ile acilen temizlenmesine yönelik teklifin kabulü komisyonca uygun görülmüştür.

TARIM SINIFINA SERA İSTEDİLER

Polatlı İlçesi Şehit Can ÇALIŞKAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine sera yapılmasına ilişkin Büyükşehir Belediye Meclisinin 09.01.2023 tarih ve 41. gündem maddesi olarak komisyonumuza havale edilen dosya incelendi.

Üyeler Fatma ERTEN ve Zekayi KAYA’nın verdiği önergede; Polatlı İlçesi Şehit Can ÇALIŞKAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine sera yapılması istenilmiştir.Komisyonca yapılan incelemeler neticesinde; Polatlı İlçesi Şehit Can ÇALIŞKAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde tarım sınıfının uygulamalarını ve deneyimlerini yapabilmeleri için okul bahçesinde uygun bir yere kalıcı sera kurulmasına yönelik teklifin kabulü komisyonumuzca uygun görülmüştür.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ 

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR