Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaGündemPOLATLI DA ÖĞRENCİLERE AFET VE İLK YARDIM EĞİTİMİ  VERİLECEK

POLATLI DA ÖĞRENCİLERE AFET VE İLK YARDIM EĞİTİMİ  VERİLECEK

Spread the love

 POLATLI DA  OKULLARDA “AFET FARKINDALIK VE İLK YARDIM EĞİTİMLERİ”  YAPILACAK

 Milliyetçi Hareket Partisi Polatlı Belediye meclis üyesi ve Ankara Büyükşehir Belediye  meclis üyesi Serpil Öztürk, Polatlı da okullarda  afet farkındalık ve ilk yardım eğitimlerinin verilmesini istedi. Büyükşehir Belediyesi’nin Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapmış olduğu protokol kapsamında Ankara genelindeki okullarda düzenlediği “Afet Farkındalık ve İlk Yardım Eğitimlerinin” Polatlı İlçesinde eğitim ve öğrenim gören öğrencilere de verilecek.

Büyükşehir Belediyesi’nin Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapmış olduğu protokol kapsamında Ankara genelindeki okullarda düzenlediği “Afet Farkındalık ve İlk Yardım Eğitimlerinin” Polatlı İlçesinde eğitim ve öğrenim gören öğrencilere de verilmesine ilişkin Sosyal İşler Komisyonu Raporu oylanarak oybirliği ile kabul edildi. Ankara Büyükşehir  Belediyesi Polatlı İlçesindeki okullarda “Afet Farkındalık ve İlk Yardım Eğitimleri” düzenlenmesine ilişkin Büyükşehir Belediye Meclisinin 09.01.2023 tarih ve 66. gündem maddesi olarak komisyonumuza havale edilen dosya incelendi.

 MHP Polatlı Belediyesi ve Ankara Büyükşehir Belediye meclis üyesi  Serpil ÖZTÜRK’ün verdiği önergede; Belediyemizce Polatlı İlçesindeki okullarda “Afet Farkındalık ve İlk Yardım Eğitimleri” düzenlenmesi istediği önerge meclisten geçti.   Komisyonca  yapılan incelemeler neticesinde; Büyükşehir Belediyesi’nin Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapmış olduğu protokol kapsamında Ankara genelindeki okullarda düzenlediği “Afet Farkındalık ve İlk Yardım Eğitimlerinin” Polatlı İlçesinde eğitim ve öğrenim gören öğrencilere de verilmesine yönelik teklifin kabulü komisyonca kabul edildi.

hbr aysun yılmaz benli

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR