Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaGündemHALK EĞİTİM SEFERBER OLDU

HALK EĞİTİM SEFERBER OLDU

Spread the love

 HALK EĞİTİM KURSİYER VE USTA ÖĞRETİCİLER  DEPREMZEDELERİ ISITACAK  ÜRÜNLERİ DİKTİLER

 Polatlı Halk Eğitim merkezi bünyesinde görev yapan usta öğretici ve kursiyerler depremzedeler için  giyim ve gıda seferberliği başlattı.  Vatandaşlar ve halk eğitim gönüllülerince yapılan bağışlarla depremzede vatandaşlar için kışlık kumaşlardan battaniye eşofman şal, atkı ve bereler dikilerek teslim edildi.

Beş  gün önce Türkiye’yi derinden yaralayarak on binlerce vatandaşımızı kaybettiğimiz ve onbinlerce yaralımızın  olduğu büyük facianın yaraları sarılmaya çalışılıyor. Deprem bölgesinde bir taraftan enkaz altında     kurtulmaya çalışan canlar diğer tarafta enkaz altından hayatını kaybeden on binler.  Depremde hayatta  kalabilenler için seferber olan Türkiye her bölgeden depremzede vatandaşlar için insan zinciri oluşturarak  yardıma koşuyor.  Kış mevsimi olması dolayısı ile deprem bölgelerindeki vatandaşlarımız  yoğun kar yağışı ve dondurucu soğuk ile karşıkarşıya.  Polatlı Halk eğitim merkezi depremzede vatandaşların bu dondurucu soğuklarda  ısınabilmeleri noktasında kışlık kıyafetler dikerek  depremzedelere gönderdi.

 Polatlı Halk eğitim merkezinde 40 usta öğretici ve 40 kursiyer iki günde   170 Battaniye, 30 eşofman,71 kazak 42 pantolon, bir koli çocuk ve yetişkin şapka bere , 20 çocuk atkı bere  , 60 şapka bere  dikerek  teslim ettiler.   Polatlı halk eğitim merkezi bir taraftan dikim diğer taraftan pasta börek ekmek yaptı. Kursiyerle ve öğretmenler depreme bölgesine dayanıklı yiyecekler  yaparak gönderdiler.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR