Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaGündemHaberYILDIZKAYA NASRETTİN HOCA KÜLTÜR VE SANAT   FESTİVALİNE KATILDI

YILDIZKAYA NASRETTİN HOCA KÜLTÜR VE SANAT   FESTİVALİNE KATILDI

Spread the love

YAVAŞ VE YILDIZKAYA SİVRİHİSAR’IN TARİHİ ALANLARINI DOLAŞTI

  Ankara Büyükşehir Belediye  Başkanı Mansur Yavaş , Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe  Ünlüce ve Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya,  Unesco Dünya Mirası listesine  giren Ulu Cami’yi inceleyerek   M.S.Ö. Hava ve Uzay Müzesi ve Kilim Müzesi’ni ziyaret etti.

  Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya  Sivrihisar’da Nasrettin Hoca Kültür ve Sanat   festivaline katıldı.     Sivrihisar Belediye Başkanı   Habil Dökmeci ev sahipliğinde gerçekleştirilen Nasrettin Hoca festivaline Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe  Ünlüce , Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya  ve çok sayıda davetli katıldı.

 Festivalin ardından Sivrihisar ilçesini gezerek tarihin inceleyen Ankara Büyükşehir Belediye  Başkanı Mansur Yavaş , Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe  Ünlüce ve Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya,  Unesco Dünya Mirası listesine  giren Ulu Cami’yi inceleyerek   M.S.Ö. Hava ve Uzay Müzesi ve Kilim Müzesi’ni ziyaret etti.

“SİVRİHİSARLI NASREDDİN HOCAMIZIN MİZAHIYLA, ZEKÂSIYLA VE BİLGELİĞİYLE DOLU SÖZLERİNİ HER ZAMAN HATIRLAYACAĞIZ”

 Eskişehir  Büyükşehir Belediye  Başkanı Ayşe Ünlüce”Güldürürken düşündürmenin, iyiliği, güzelliği, huzuru, barışı, kardeşliği, sevgi ve saygıyı silinmez bir iz bırakarak hafızalara not düşüren Nasreddin Hoca anısına Sivrihisar’da düzenlenen Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali’nin açılış törenine katıldık.Türk-İslam kültürü filozofu, büyük bilge ve gülmece ustası Sivrihisarlı Nasreddin Hocamızın mizahıyla, zekâsıyla ve bilgeliğiyle dolu sözlerini her zaman hatırlayacağız.Habil Başkanımız başta olmak üzere festivalde emeği geçen herkesi kutluyor, Sivrihisarlı hemşehrilerimiz başta olmak üzere ilgi gösteren herkese teşekkür ediyorum.”dedi.

BAŞKANLAR SİVRİHİSAR’IN TARİHİ ALANLARINI DOLAŞTI

Sivrihisar Belediye Başkanı   Habil Dökmeci ev sahipliğinde Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe  Ünlüce,  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı  Mansur Yavaş, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali kapsamında düzenlenen sanat çalıştayına katılarak  Ulu Camiyi, M.S.Ö. Hava ve Uzay Müzesi ve Kilim Müzesi’ni ziyaret ederek Sivrihisarlı  vatandaşlarla buluştular

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ 

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR