Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaGündemHaberYILDIZKAYA : İPE UN SERMEYİN, VATANDAŞIN İŞİNİ AKSATMAYIN

YILDIZKAYA : İPE UN SERMEYİN, VATANDAŞIN İŞİNİ AKSATMAYIN

Spread the love

BAŞKAN YILDIZKAYA; “İMAR KOMİSYONUNDAKİ SÜREKLİ ERTELEMELERİN NEDENİNİ ÖĞRENMEK İSTİYORUM”

 Polatlı Belediye Başkanı Mürsel  Yıldızkaya  Bir önceki mecliste İmar Komisyonu raporlarının sürekli ertelendiğine dikkat çekerek  İmar komisyonu üyelerine  çalışmaları biran evvel tamamlayın” uyarısı yapmıştı  Yıldızkaya bu mecliste de uyarısını yineledi. Yıldızkaya “ Vatandaşın konuları var burada bekliyor. Biz vatandaşın meselesini aylarca neden öteleyelim. Bizim amacımız bu değil ki. Değerlendirir grubunuz, teknik adamlarınız, bilgi alırsınız, sorarsınız, evet dersiniz, hayır dersiniz. Ama sürekli erteleyerek vatandaşın işini aksatıyorsunuz. İtiraz var erteliyorsunuz, hayvancılık tesisi var erteliyorsunuz. Siz bilirsiniz. Bu konuda halkımız da bunu bilsin”dedi.

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya İmar Komisyonunda bulunan meclis üyelerini  Mayıs ayı ikinci toplantısında uyararak  sürekli erteleme yapıyorsunuz bu doğru bir yaklaşım değil “diyerek  ivedilikle çalışmaların tamamlanmasını istemişti. Mayıs ayı son meclisinde  imar komisyonuna tekrara seslenen Yıldızkaya,  neden sürekli erteleme yapılıyor erteleme sebebi nedir” diye sordu.

VATANDAŞ MAHKEME KARARI ALMIŞ VERİN HAKKIMI DİYOR. YARIN DAVA AÇARSA NE YAPACAKSINIZ?

 Başkan Yıldızkaya İmar Şehircilik ve Bayındırlık Komisyonu tarafından ertelenmesi talep edilen konular hususunda vatandaşların mağduriyet yaşamaması adına bir an önce çalışmaların tamamlanması ve karar alınması gerektiğini dile getirdi. İmar Komisyonu üyelerine uyarılarda bulunan Başkan Yıldızkaya konuya ilişkin; “Çalışmalar komisyonca devam edebilir, saygı duyuyorum. Ama sürekli bu şekilde erteleme talebi olduğu için nedenini öğrenmek istiyorum. Buradaki amacı anlamıyorum. Vatandaş mahkeme kararı almış verin hakkımı diyor. Yarın dava açarsa ne yapacaksınız? Uygun değilse de reddedin.Vatandaşın konuları var burada bekliyor. Biz vatandaşın meselesini aylarca neden öteleyelim. Bizim amacımız bu değil ki. Değerlendirir grubunuz, teknik adamlarınız, bilgi alırsınız, sorarsınız, evet dersiniz, hayır dersiniz. Ama sürekli erteleyerek vatandaşın işini aksatıyorsunuz. İtiraz var erteliyorsunuz, hayvancılık tesisi var erteliyorsunuz. Siz bilirsiniz. Bu konuda halkımız da bunu bilsin. Bunun doğru bir yaklaşım olmadığını, ipe un serdiğinizi buradan kamuoyuna deklare ediyorum. Milliyetçi Hareket Partisi Grubu bu erteleme kararlarına muhalif olduğunun şerhini düşüyor. Bu kayıtlara geçsin. Siz yine bildiğinizi yapın. O zaman arkadaşların seçim çalışmaları çok yoğun olduğundan dolayı belediye hizmetlerine ve belediye meclis üyeliklerine zaman ayıramadıklarından ertelenmiştir diyelim. Çünkü görevlerini eksik yapıyorlar.” İfadelerine  yer verdi.

HBR AYSUN Yılmaz Benli 

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR