Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaGündemHaberYIL SONU TATİLİ BAŞLIYOR

YIL SONU TATİLİ BAŞLIYOR

Spread the love

KALOÇ’  POLATLI’NIN TARİHİ YERLERİNİ MUTLAKA  DOLAŞIN”

 Polatlı Milli Eğitim Müdürü İmralı Kaloç,  yaz tatiline giren öğrencilere  , Polatlı’nın  tarihini alanlarında  gezinti yapmaları önererek yaz tatili  en güzel şekilde değerlendirmelerini istedi. Kolaç “Unutmayınız ki Sakarya Savaşının geçtiği bu toprakların her karışını gezmek, bilmek, anlatmak ve şehitlerimizi minnetle anmak hepimizin boynunun borcudur. Bu bilinçle hareket ederek güzel bir tatil geçirmenizi temenni ediyor iyi tatiller diliyorum.”dedi.

Polatlı da 2023-2024 eğitim öğretim yılı tamamlandı. Öğrenciler Pazartesi günü itibariyle uzunca bir tatile merhaba diyecekler. Yaz tatiline giren öğrencilere seslenen Polatlı Milli Eğitim Müdürü İmralı Kaloç  öğrencileri de velilere emanet ettiklerini belirtti. Kaloç yıl sonu mesajında “Sevgili öğrenciler, Eylül ayında açtığımız okullarımıza yaz arası veriyoruz. Tatilde okullarımız yaz okulları ve destekleme yetiştirme kursları için sizlere açık olmaya devam edecek. Okullarımızı boş bırakmayarak yazında kendinizi geliştirmeye devam ediniz. Alacağınız karneler sizler için geride kalan yılın değerlendirmesi anlamını taşımaktadır. Önümüzdeki seneye daha güçlü başlamak için karnelerinizi ailenizle değerlendirerek kendinize yeni bir yol haritası çıkarınız. Tatilde sinema, tiyatro, gezi, spor, okuma ve yazma gibi faaliyetleri ihmal etmeyip güzel anılarınızı çoğaltınız. Güzel ilçemiz Polatlı’nın tarihi yerlerini mutlaka ziyaret ediniz ve gelen misafirlerinize tanıtınız. Gezdiğiniz yerlerle ilgili notlar tutarak tatil dönüşü arkadaşlarınızla paylaşınız. 

ÇOCUKLARIMIZI SİZLERE EMANET EDİYORUZ

Sevgili velilerimiz, çocuklarımızı sizlere emanet ediyoruz. Tatil boyunca hem çocuklarımızın hem kendinizin sağlığına dikkat ediniz. Onların tatil dönüşü sağlıklı, mutlu ve hazır bir şekilde aramızda olması için gayret gösteriniz. Ve Değerli Öğretmen arkadaşlarım tatilde bakanlığımızın büyük bir emekle hazırladığı Türkiye Yüzyılı Maarif Modelini inceleyerek yeni müfredatı özümseyip mesleki gelişimimizi sürdürelim. Bu çalışmanın etkili ve verimli olması için özveri göstereceğinize inanıyorum.

Unutmayınız ki Sakarya Savaşının geçtiği bu toprakların her karışını gezmek, bilmek, anlatmak ve şehitlerimizi minnetle anmak hepimizin boynunun borcudur. Bu bilinçle hareket ederek güzel bir tatil geçirmenizi temenni ediyor iyi tatiller diliyorum.”dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR