Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaGündemHaberYAŞAR :ZAMAN KAYBEDİLMEDEN TÜM KESİMLER İÇİN BU HAK SAĞLANMALI

YAŞAR :ZAMAN KAYBEDİLMEDEN TÜM KESİMLER İÇİN BU HAK SAĞLANMALI

Spread the love

YAŞAR :ESNAFIMIZIN EMEKLİ OLMASININ ÖNÜ AÇILMALI

Milyonlarca kişinin beklediği EYT ile ilgili düzenleme yasalaştı. EYT ile ilgili  düzenlemenin yasalaşmanın ardından  Bağ-kurlu vatandaşlar içinde eşit prim hakkı istendi. ANKESOB Yönetim kurulu üyesi, Polatlı Bakkallar ve  Bayiler esnaf odası başkanı  Davut YAŞAR “ EYT düzenlemesine esnaf ve sanatkarın  da dahil edilerek esnafın  emekli olmasının önünün açılması  talep edilerek  acilen ek bir madde ile esnaf ve sanatkarların emeklilik şartlarının düzenlenmesi için prim gün sayısı eşitlenerek norm birliği sağlanmalı”dedi.

 Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT)  düzenlenmesi meclisten geçti. SSK’lılar 7 bin 200 gün prim sayısı ile emekli olurken  bağkurlu esnafın  9 bin günde emekli olamaması  esnaf açısından büyük bir mağduriyet olarak değerlendiriliyor.  ANKESOB Yönetim kurulu üyesi, Polatlı Bakkallar ve  Bayiler esnaf odası başkanı  Davut YAŞAR Emekli Sandığı, SSK ve Bağkur’lunun eşit haklara sahip olmalıdır. Zaman kaybedilmeden tüm kesimler için bu hak sağlanmalı.dedi.

EYT DÜZENLEMESİNE ESNAF VE SANATKARIMIZ DA DAHİL EDİLEREK ESNAFIMIZIN EMEKLİ OLMASININ ÖNÜ AÇILMALI

ANKESOB Yönetim kurulu üyesi, Polatlı Bakkallar ve  Bayiler esnaf odası başkanı  Davut YAŞAR “ EYT düzenlemesine esnaf ve sanatkarımız da dahil edilerek esnafımızın emekli olmasının önü açılmalı. Acilen ek bir madde ile esnaf ve sanatkarların emeklilik şartlarının düzenlenmesi için prim gün sayısı eşitlenerek norm birliği sağlanmalı. SSK’lılar 7 bin 200 günde emekli olurken esnafın 9 bin günde emekli olması esnafımız açısından büyük mağduriyet oluşturuyor. Norm birliğinin en büyük özelliği Emekli Sandığı, SSK ve Bağkurlunun eşit haklara sahip olmasıdır. Zaman kaybedilmeden tüm kesimler için bu hak sağlanmalı.dedi.

 HBR AYSUN YILMAZ BENLİ 

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR