Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaGündemHaberVAY HALİMİZE VAY!

VAY HALİMİZE VAY!

Spread the love

KÖSEOĞLU “HÜKÜMETLER HER SEÇİM DÖNEMİ FİYAT ARTIYOR BİR YIL SONRA GERİ ÇEKİYOR”

Spot:  Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu    sosyal medyada paylaşılan çiftçi ürün maliyetleri hesabına ilişkin “ çiftçimiz  TÜİK verilerine  bu rakamlarla girdiyse VAY HALİMİZE  VAY “dedi.

TMO hububat alım fiyatlarına tepki gösteren muhtar ve çiftçiler   , Ziraat odası öncülüğünde  seslerini duyurmak  traktörlerle   eylem yapmak istediklerini dillendirdiler.  Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu  başkanlığında    yakın dönem çiftçi maliyetleri tek tek hesaplanarak   bir çiftçi tarafından  sosyal medyada paylaşılan  girdi ve çıktı maliyetlerinin gerçeği yansıtmadığını belirterek   “çiftçimiz  TÜİK verilerine  bu rakamlarla girdiyse vay halimize  vay “diyerek veryansın etti.

TMO Hububat alım fiyatları ve randevulara ilişkin bilgilendirme toplantısında konuşan  Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu,    buğday ve  arpa alım fiyatları çiftçi maliyetlerine ilişkin  istatistikleri ortaya koydu.  Üreticilerin fiyatların değişmesi gerektiğini belirttikleri toplantıda Köseoğlu  “ inşallah  uğraşıyoruz” cevabını  verdi. Köseoğlu  “2ay önce birliğimiz  açıklama yaptı buğdayın maliyetinin 10.50 kuruş olduğunu söyledi.  Her seçim yılı öncesinde hükümetimiz devletimiz   buğday fiyatlarını çok artış  gösteriyor. Geçen sene  buğdaya verilen rakam yüzde 52.8 bizim ortalama girdi artışlarının maliyeti yüzde 38.8  her seçim öncesi yüksek fiyat veriyorlar bir yıl sonra geri çekiyorlar . Bir yıl sonra düşük açıklıyorlar “dedi.  Sosyal medyada bir çiftçi tarafından paylaşılan  çiftçi maliyeti tablosunun  gerçeği yansıtmadığını ileri süren Köseoğlu “çiftçimiz  TÜİK verilerine  bu rakamlarla girdiyse vay halimize  vay “sözleri ile  tepki gösterdi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ 

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR