Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaGündemHaberULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI KARAİSMAİLOĞLU: BÜTÜNSEL KALKINMAMIZA KATKI SAĞLARKEN, BİR YANDAN ÜLKEMİZİN...

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI KARAİSMAİLOĞLU: BÜTÜNSEL KALKINMAMIZA KATKI SAĞLARKEN, BİR YANDAN ÜLKEMİZİN AFET DİRENCİNİ GELİŞTİRİYORUZ

Spread the love

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bir yandan bütünsel kalkınmaya katkı sağlarken, bir yandan da Türkiye’nin afet direncini geliştirdiklerini belirterek, “Afetin ardından deprem bölgesindeki çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam ederken, Türkiye genelinde yapımları devam eden tüm projelerimizde de çalışmalarımızı başarıyla sürdürüyoruz.” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Adıyaman Altınşehir K-1 Konteyner Kent alanındaki incelemesinin ardından basın açıklaması yaptı, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki depremlerin ilk gününden itibaren başlattıkları çalışmaları aynı titizlikle yürüttüklerini belirtti.

Bir yandan hasarlı binaların yıkılması ve enkazların kaldırılması için çalışırken, diğer yandan altyapı ve yeniden inşa çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdüklerini anlatan Karaismailoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Cumhurbaşkanı’mızın teşrifleriyle depremzede kardeşlerimizin kalıcı yuvalarının temelini attık. Hızlıca herkesi konteyner ve prefabrik kentlere taşımak, kalıcı konutlar yapılana kadar buralarda daha düzenli bir hayat sunmak için büyük çaba sarf ediyoruz. Adıyaman-Merkez ve ilçelerindeki konteyner ve prefabrik evlerde 3 bine yakın ailemizle 11 binin üstünde Adıyamanlı kardeşimiz barınıyor. Bu sayılar elbette gün geçtikçe daha da artacak, böylece hayatın hızla normal akışına dönmeye başladığına şahit olacağız.”

ESKİYİ YERİNE GETİRMENİN ÖTESİNE GEÇECEĞİZ

Geleceğe ışık tutan, çok daha güçlü ve gelişmiş bir şehirler kuracaklarını dile getiren Karaismailoğlu, Adıyaman’ı ve tüm afet bölgesini yeniden bayındır kılana kadar da burada, kardeşlerinin yanında, olacaklarını söyledi. Karaismailoğlu, umutlarının büyük, kendilerine ve millete güvenlerinin tam olduğunu belirterek, bugüne kadar verdikleri sözleri yaptıklarını dile getirdi. Acıları bir an evvel dindirmek için eskiyi yerine getirmenin ötesine geçeceklerinin altını çizen Karaismailoğlu, şu değerlendirmede bulundu:

“Bir yandan bütünsel kalkınmamıza katkı sağlarken, bir yandan da ülkemizin afet direncini geliştirmekteyiz. Devlet ve millet omuz omuza duruşumuzu sürdürecek, tüm güçlükleri aşacağız. Afetin ardından deprem bölgesindeki çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam ederken, Türkiye genelinde yapımları devam eden tüm projelerimizde de çalışmalarımızı başarıyla sürdürüyoruz. Cumartesi günü, Cumhurbaşkanı’mızın da teşrifleriyle, Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı’mızı açtık. Bunlar dışında, önümüzdeki günlerde, Ankara AKM-Gar –Kızılay Metrosu, Ankara-Kırıkkale-Yozgat-Sivas Hızlı Tren Hattı, Trabzon Zigana Tüneli, Antalya Demirkapı Tüneli, Tunceli Singeç Köprüsü, Uşak Çevre Yolu gibi açacağımız nice dev hizmet ve eser de sırasını beklemektedir. Bu eserlerimizi ve daha nicelerini çok yakında milletimizin istifadesine sunacak, ülkemizin kalkınmasına katma değer sağlamayı sürdüreceğiz. Kısacası 81 ilimiz kazanacak, Türkiye kazanacak. Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde bugüne kadar AK Parti hükümetlerinde görev alan tüm çalışmalarımızda da bu inançla milletimize hizmet etmiştir.”

SALT İDEOLOJİ SİYASETİ YAPMAK GİBİ BİR DERDİMİZ YOK

AK Parti’nin bugüne kadar girdiği her seçimden birinci çıkarak milletin partisi olduğunu da tüm dünyaya kanıtladığını anlatan Bakan Karaismailoğlu, “Arkamızda milletimizin desteğini hissettikçe her zorluğu aşıyor, olmaz denileni yapıyor, hayal bile edilemeyeni ülkemize kazandırıyoruz. Bizim başkaları gibi ‘salt ideoloji siyaseti yapmak’ gibi bir derdimiz yok. Hizmet eden izzet bulur” diye konuştu.

Yollarını hizmet siyaseti üzerine inşa ettiklerini belirten Karaismailoğlu, vatandaşları yıllarca beklediği yatırım, proje ve hizmetlere kavuşturduklarını söyledi.

81 İLİMİZİN 81’İ HIZLANACAK, TÜRKİYE HIZLANACAK

“Türkiye’ye adanmış bu yolculuğumuzu, bizler de inşallah Cumhurbaşkanı’mızın takdirleriyle, 14 Mayıs genel seçimlerinde, Trabzon’dan, Türkiye Yüzyılı için milletvekili adayı olarak yola çıkıyoruz.” ifadesini kullanan Bakan Karaismailoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Türkiye sevdasıyla, ülkemizin her karışı için aynı azim ve kararlılıkla hizmete devam edeceğiz. Bizim için durmak yok her zaman yola devam diyerek ülkemizi Türkiye Yüzyılı’na taşıyacağız. Yeni dönemde de atacağımız adımlar, yapacağımız yatırımlar, öncülük edeceğimiz projelerle; Adıyaman, Çanakkale, Hatay, Kars, Malatya, İstanbul, Kahramanmaraş, Trabzon… Yani 81 ilimizin 81’i hızlanacak, Türkiye hızlanacak. Yürüttüğümüz çalışmalarla, geleceğe yol açacağız. Üretime, istihdama, kalkınmaya yol açacağız. Türkiye’nin yolunu açacağız. Eser ve hizmet şölenlerimizi sürdüreceğiz.”

Hbr-Ali Köksal

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR