Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaGündemHaberTMO POLATLI’DA HASAT SEZONUNA  100 BİN TON KAPALI DEPO İLE GİRDİ

TMO POLATLI’DA HASAT SEZONUNA  100 BİN TON KAPALI DEPO İLE GİRDİ

Spread the love

TMO DA EN GENİŞ KAPALI DEPO 100 BİN TONLA POLATLI’ DA

 Toprak Mahsulleri Ofisi yetkilileri Polatlı da üreticiyi bilgilendirdi. Polatlı da TMO silolarının dolu olduğu  iddialarını yalanlayarak Polatlı da 2024 yılı  hasat sezonuna 100 bin ton kapalı depo ile girdiklerinin altını çizen  TMO Polatlı Şube Müdürü Ahmet Can “   yeni  sezona yüz bin tonla sadece kapalı depoyla gidiyoruz  Öyle Polatlı’da depolar doluymuş. İşte hepsi ithal vs. öyle bir şey söz konusu değil.. Elimizde   en geniş yani kapalı depolu olarak en şu anda iyi durumda olan biz Polatlı’yız”dedi. TMO Baş Müdürü Mustafa Öztürk ise  “Randevu alım konularında sizlere yardımda sonuna kadar telefonlarımız açık bizim görevimiz sizlere hizmet etmek.  Polatlı Ticaret Borsası Lidaş, Polatlı Merkez, Süperson ve  Polatlı’da  25 bin  tonluk bir depo daha kiraladık  Biz bunlarla hepinize hizmete hazırız. Bizim  yer sorunumuz yok  randevu sorunumuz yok.”diyerek Eyliyafakı ev Kavak mahallerinde de alım yapılacağını duyurdu.

Toprak Mahsulleri Ofisi   Baş müdürü Mustafa  Öztürk ve TMO Polatlı şube Müdürü Ahmet Can, Polatlı ziraat  odası ev sahipliğinde   muhtarlarla bir ara geldi.   Polatlı Ziraat Odası ev sahipliğinde kırsal ve merkez muhtarlara yönelik TMO Hububat alım fiyatları ve randevulara ilişkin bilgilendirme toplantısı düzenlendi.  Toplantıya  TMO Baş Müdürü Mustafa Öztürk,  Polatlı İlçe Tarım Müdürü  Ömer  Faruk   Bilgiç, TMO Polatlı Şube Müdürü Ahmet Can, Ziraat Odası Başkanı Zeka Köseoğlu, Ziraat Odası meclis üyeleri ve muhtarlar  katıldı.

TMO YER SORUNUMUZ RANDEVU SORUNUMUZ YOK

 Polatlı TMO silolarında  alım sıkıntısı olmadığını belirterek  Polatlı da  alımların başladığını belirten Toprak Mahsulleri Ofisi Baş Müdürü Mustafa Öztürk “Randevu alım konularında sizlere yardımda sonuna kadar telefonlarımız açık bizim görevimiz sizlere hizmet etmek.  Polatlı Ticaret Borsası Lidaş, Polatlı Merkez, Süperson ve  Polatlı’da  25 bin  tonluk bir depo daha kiraladık  Polatlı Borsası’nın yanında. Biz bunlarla hepinize hizmete hazırız. Bizim  yer sorunumuz yok  randevu sorunumuz yok. Yani sizin oluşabilecek mesela bugün randevunuz vardı. Allah göstermesin bir sorununuz oldu. Randevuyu kaçırdınız, ararsınız size hemen randevu oluştururuz. Randevularda bizim esnekliğimiz var. Olur ya  iki gün önce biçime başlarsınız, randevuyu iki gün sonra almış olursunuz. Bunlarla ilgili hareketimiz, kabiliyetimiz çok yüksek. Yerlerimiz her zaman açık.

 EYLİYAFAKI VE KAVAK’TA TMO   ÜÇ GÜN ALIM YAPACAK

 Şu anda Polatlı  Ticaret Borsası’nda , Polatlı   merkezde size yakın Malıköy’de buralarda alımlara devam ediyoruz. Şu ana kadar bir sorunumuz yok

Fakı ve Kavak’ta ekip açtık son hazırlıkları  yapıyoruz yerlerini ayarladık. Evliya Fakı ve Kavak ‘ta üçer gün alım yapacağız. Sizin büyük arazilerinizden işte İnler diğer köylerde buraya ürününü getirebilecek. Biz elimizdeki imkânlarla, gücümüzle, insanımızla size hizmet etmekten son derece mutluyuz. Ve bununla başarılı olursak ne ala? Ben geçen sene yaklaşık bin üreticiyle anket yaptım. Çok teşekkür ediyorum hepsine. Dokuz yüz elli üreticinin üzerinde  samimi olarak başarılı ve bizi takdir eden sonuçlar elde ettik. Benim hedefim bin kişide bin kişiye ulaşmak. Bin kişiye yardımcı olmak.

Bu  TMO’nun   başmüdürü i olduğu için söylemiyorum, ben de Ankaralıyım. Sizlere hizmet etmekten son derece mutluyum. Ve evimden gelen ne varsa yapabileceğimiz ne olursa sizler için vermeye hazırız.

 TMO 30 GÜNDE ÇİFTÇİYE YAPACAK

Yağcıolu  açık yığın   ve bir kapalı  depoda    kota yükseltileceğini belirten  TMO  baş müdürü  Kadir Öztürk Yağcıoğlu  alım deposunun    24 Temmuzda   açılacağını söyledi. Öztürk 45 günlük olan ödeme süresinin  30 günden çiftçiye ödeneceğinin müjdesini verdi.

 ÇİFTÇİNİN MAHSULÜ TEMİNAT GÖSTERİLSİN ÇİFTÇİ FAİZE DÜŞMESİN TALEBİ

  TMO, Ziraat Bankası ve  Tarım Kredinin anlaşma yaparak  Çiftçinin  Ziraat Bankası  , tarım krediye olan ödemelerinde   ürünün teminat gösterilmesini ve çiftçinin faize düşmemesi noktasında Polatlı Ziraat Odası meclis üyesi İlhami Teke  talepte bulundu. TMO Baş müdürü  Öztürk    bunu gündeme getiririz inşallah olur sizin için gerekli mercilere  iletiriz tüm gücümüzle  olması  için uğraşırız””dedi.

“POLATLI DA DEPOLARDA SIKINTIMIZ YOK  BU YIL AÇIK YIĞINA ÇOK AZ ÇIKACAĞIZ”

Polatlı da TM silolarının dolu olduğu ve çiftçinin mahsulü almaz “ şeklinde oluşturulan algıya istinaden konuşan Öztürk “ Sosuz alım kabiliyetimiz var.  Açık yığınlarımız var ,kapalı depolumuz var, kiralık alanlarımız var. Hele Polatlı’da şu anda var ya ben açık yığına çok az çıkacağımızı düşünüyorum. “dedi.

POLATLI DA100 BİN TONLUK KAPALI DEPO   İLE SEZONA GİRİLDİ

 TMO MÜDÜRÜ AHMET CAN “ TMO da en geniş kapalı depo 100 bin tonla Polatlı da”

Bu sene Polatlı da olarak bizim kapalı depo olarak 100 bin tonluk kapalı depomuz mevcut şu anda  30 bin ton süper sonda boş yerimiz var. 30 bin ton PTB’de var 60 bin ton. ton. 15 bin Ton kapalı silo   kendimizin var. Yirmi beş bin tonda  karpuzlu dediğimiz ticaret borsanın arkasındaki çelik siloları kiraladık. Şu an yeni  sezona yüz bin tonla sadece kapalı depoyla gidiyoruz  Öyle Polatlı’da depolar doluymuş. İşte hepsi ithal vs. öyle bir şey söz konusu değil.. Elimizde   en geniş yani kapalı depolu olarak en şu anda iyi durumda olan biz Polatlı’yız yani şu an.. Geçen yıl Yağcıoğlu’nda açık yığını aldık. Beyli Köprü’de aldık. Merkezde aldık. Yani bizim çiftçimizin alın terini biz bize geldiği sürece TMO Polatlı olarak bize geldiği sürece biz tüm alım imkanlarını sonuna kadar kullanıp en son açık yığına kadar doldurmayı planlıyoruz”dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR