Cumartesi, Eylül 23, 2023
Ana SayfaGündemHaberSeymenler Çanakkale Zaferi’ni kutladı

Seymenler Çanakkale Zaferi’ni kutladı

Spread the love

Ankara Kulübü Derneği Seymenleri, ANKAmall’de düzenlenen 18 Mart Zafer Haftası Etkinlik Programının ardından Anıtkabir’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzuruna çıkarak, saygı duruşunda bulundu.

Ankara Kulübü Derneği Seymenleri, Çanakkale Kültür ve Dayanışma Derneği’nin öncülüğünde ANKAmall’de düzenlenen 18 Mart Zafer Haftası Etkinlik Programı’nda yer aldı.

Ankara Kulübü Derneği Seymenlerden Sorumlu YKÜ Gürcan Maden, programda yaptığı konuşmada; “18 Mart 1915, kahramanlığın, fedakarlığın, inanç ve azmin zaferidir, bağımsızlığın ve vatanı korumanın destansı bir tarihidir. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. yılında, bağımsızlık uğruna kanlarıyla, canlarıyla yaşadığımız toprakları vatan kılan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz. Ruhları şad olsun.” dedi ve  ekledi: “Cumhuriyet’imizin 100’ncü yılına girdiğimiz bu dönemde çok acı bir süreçten geçiyoruz. Çok büyük bir deprem felaketi yaşadık. 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen iki büyük deprem ne yazık ki 11 kentimizde büyük bir yıkıma neden oldu. Kentlerimiz yıkılırken, canlarımızı kaybettik. Depremde kaybettiklerimizin acısını en derinden hissediyoruz.” 

Seymenler, ANKAmall’de düzenlenen 18 Mart Zafer Haftası Etkinlik Programındaki gösterimin ardından Anıtkabir’de ATA’sının manevi huzuruna çıkarak, saygı duruşunda bulundu.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR