Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaGündemHaberSAKARYA ÇİÇEKÇİLERİ YENİ DÜKKÂNLARINA KAVUŞUYOR

SAKARYA ÇİÇEKÇİLERİ YENİ DÜKKÂNLARINA KAVUŞUYOR

Spread the love

SAKARYA ÇİÇEKÇİLERİ YENİ DÜKKÂNLARINA KAVUŞUYOR: ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SAKARYA CADDESİ’NDEKİ ÇİÇEKÇİLER YENİLENİYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesinin Sakarya Caddesi’ndeki çiçek satış alanlarında başlattığı yenileme çalışmasının yüzde 60’ı tamamlandı. 200 metrekarelik alanda bulunan bir lostra, bir büfe ve 14 adet çiçekçi dükkânın yenilendiği projenin nisan ayında tamamlanarak Başkentli esnafa kazandırılması hedefleniyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent esnafının yanında olmaya ve kenti güzelleştiren çalışmalara imza atmaya devam ediyor.

ABB Fen İşleri Daire Başkanlığı, Sakarya Caddesi’nde bulunan çiçek satış alanlarında başlattığı yenileme çalışmalarının yüzde 60’ını tamamladı.

NİSAN AYINDA TAMAMLANACAK

Yıllardır bir çalışma yapılmaması nedeniyle çiçekçi esnafının zorluklar yaşamasına neden olan Sakarya Caddesi Çiçek Satış Alanlarında geçtiğimiz aralık ayında başlayan çalışmalar hızla sürüyor.

200 metrekarelik alanda bulunan bir lostra, bir büfe ve 14 adet dükkânda gerçekleştirilen çalışmaların nisan ayında tamamlanması hedefleniyor.

ESNAFTAN BAŞKAN YAVAŞ’A TEŞEKKÜR

Yeni dükkânlarının inşası sürerken bölgeye kurulan çadırlarda satış yapmaya devam eden çiçekçi esnafı ise projeyle ilgili şunları söyledi:

-Arslan Kalmış (Esnaf): “Şimdiye kadar çok perişan oluyorduk. Yeni yapılan yerde rahat edeceğiz. Daha konforlu ve daha düzgün oldu. Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz.”

-Murat Acar (Esnaf): “Çevremize eskiden kötü görünüyorduk, şimdi daha güzel görüneceğiz. Kaliteli bir ortam sağlandı bize. Çiçek satış yerlerimiz eskiden çok kötüydü ve çevreden şikâyet geliyordu. Büyükşehir bize sıcak yaklaştı, kulak verdi ve yeni yerlerimizi bize kazandırdı. Hem caddeye hem de esnafa faydamız olacak.”

-Zübeyde Turgut (vatandaş): “Hep buradan alışveriş yapardım. Bu hâli çok güzel olmuş yeni yerler sadece burası değil, Ankara güzelleşti. Büyükşehire çok teşekkür ediyoruz.”

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR