Salı, Temmuz 16, 2024
Ana SayfaGündemHaberPOLATLI TÜRKİYE'YE BİRİNCİLİKLE DÖNDÜ

POLATLI TÜRKİYE’YE BİRİNCİLİKLE DÖNDÜ

Spread the love

 POLATLI BELEDİYESİ HALK OYUNLARI TOPLULUĞU ARNAVUTLUK’TA  BİRİNCİ OLDU

Bu yıl Arnavutluk’ta 15’ncisi düzenlenen Aulona Uluslararası Halk Oyunları Festivali’ne katılan 10 ülke içerisinde ülkemizi temsil eden Polatlı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu Türkiye’ye birincilikle döndü.

Ulusal ve Uluslararası arenada katıldığı festivaller ve kazandığı ödüllerle Polatlı’yı başarıyla temsil etmeyi sürdüren Polatlı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu (POHOT) başarılarına bir yenisini daha ekledi. Bu yıl Arnavutluk’ta 15’ncisi düzenlenen Aulona Uluslararası Halk Oyunları Festivali’ne davet alan 10 ülke içerisinde ülkemizi temsil eden Polatlı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu Türkiye’ye birincilikle döndü. Aulona Uluslararası Halk Oyunları Festivali’nde 25 Kişilik kadrosuyla sahne alan Polatlı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu sergilediği Artvin yöresi oyunuyla büyük beğeni topladı.

BAŞKAN YILDIZKAYA; “BAŞARI İVMEMİZİ HEP BİR ADIM YUKARI TAŞIMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Arnavutluktan birincilikle dönen POHOT Antrenörü Mehmet Ayan ve ekibi Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’yı ziyaret etti. Başkan Yıldızkaya Polatlı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu’na teşekkür ederek başarılarının devamını diledi. Başkan Yıldızkaya konuya ilişkin gerçekleştirdiği açıklamada; “Arnavutluk’ta düzenlenen Aulona Uluslararası Halk Oyunları Festivali’nde 1. Olarak başarılarına bir yenisini daha ekleyen Polatlı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğumuzu yürekten tebrik ediyorum. 25 kişilik ekibimizi ayrı ayrı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Sanatta, sporda ve tüm kültürel faaliyetlerde Polatlımızı en iyi şekilde temsil etmeye; başarı ivmemizi hep bir adım yukarı taşımaya devam edeceğiz.”dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ 

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR