Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaGündemHaberPOLATLI DAN ARSUZ'A SU DESTEĞİ

POLATLI DAN ARSUZ’A SU DESTEĞİ

Spread the love

KADINLAR BAŞLATTI OVACIK  VE ABB TAMAMLADI

 Hatay’ın Arsuz ilçesinde yaşanan içme suyu sorununa Polatlı dan kadınlar et attı.Depremden en fazla zarar gören yerler arasında olan Hatay Arsuz ve köyleri için Polatlı da kadınlar el birliği ile tonlarca su topladı, ABB Büyükşehir Belediye meclis üyesi Selami Ovacık  kadınlara destek vererek suların Arsuz’ ulaşımını sağladı.

Depremin ardından  Hatay’ın Arsuz ve köylerinde  ilçesindeki su sorununun çözülmesi adına Polatlılı kadınlar büyük bir dayanışma örneği sergileyerek Kumru Kafe öncülüğünde koliler halinde su toplandı. Sular Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık’ın desteğiyle  Seğmenler Su tarafından tırın kalanı tamamlanarak bölgeye gönderildi.

Kumru Kafe öncülüğünde Polatlılı kadınlar tarafından toplanan sular Hatay’ın Arsuz ilçesinde Polatlılı Nermin Kara aracılığıyla kırsal mahallelere dağıtılacak. Suların ulaşımı noktasında Seğmenler Su Genel Müdürü Merih Demirdelen ile irtibata geçen ABB Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık, tır tahsis edilmesini sağladı. Ayrıca tırın kalan kısmı Seğmenler Su tarafından tamamlanarak bölgeye su gönderildi.

OVACIK: EMEĞİ GEÇEN TÜM KADINLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Emeği geçen herkese teşekkür eden Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık, “Öncelikle 6 Şubat tarihinde yaşadığımız büyük deprem felaketinden doalyı ülkemizin başı sağ olsun. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza şifa diliyorum. Hatay’ın Arsuz İlçesinde su talebinden dolayı Polatlı Kumru Kafe sahibi Kumru hanımın öncülüğünde kadın dayanışmasıyla beraber su toplama olayı gündeme geldi. Bu suların Hatay Arsuz’a iletilmesiyle ilgili Ankara Büyükşehir Belediyemizin Seğmenler Su Genel Müdürlüğü’nün de katkısıyla tırımız yüklenip Hatay Arsuz’a ulaşacak. Arsuz’da Nermin Kara hanımın da öncülüğüyle beraber kırsal mahallelerimize bir tır su iletilmiş olacak. Ben tüm emeği geçen tüm kadınlarımıza teşekkür ediyorum. Allah böyle bir acıyı bir daha yaşatmasın.”dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ 

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR