Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaGündemHaberPOLATLI DA HASAT YÜZDE 30 TAMAMLANDI

POLATLI DA HASAT YÜZDE 30 TAMAMLANDI

Spread the love

 Türkiye’nin tahıl.ambarı Polatlı da hasat sezonu hızlandım bir milyon 600 bin dekarlık ekili alanda bulunan buğday ve arpa hasatı yüzde 30 oranında tamamlandı.

2024 hasat sezonunda yılın kurak geçmesi nedeni ile bu yıl arpada  verim ortalaması 200 kilogram civarında olurken buğdayda 250 kilogram olarak tahmin ediliyor. Polatlı da hasat sezonun 15 gün içinde  tamamlanacağını belirten Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu  çiftçilere bol bereketli bir sezon diledi.

POLATLI DA BUGDAY VE ARPA HASATI  15 GÜNE TAMAM 

Buğday ve arpa da  biçim bayram sonrası devam ediyor. Buğday ve arpa başta olmak üzere  pancar,soğan,kanola, ayçiçeği ve kimyon üretiminde   ilçenin önde gelen ürünlerinin yetiştirildigi tarım arazilerinde   bir tarfatan yeşil yapraklı ürünlerin sulaması yapılırken, Haziran ve Temmuz ayında biçimi girilen buğday ve arpa tarlalarında  çiftçi hasatı bitiriyor.

BU YIL ARPA VE BUĞDAYDA VERİM 200-250 KGTürkiye’nin tahıl ambarı Polatlı da hasat sezonunda 1 milyon  600  bin dekarlık ekili alanda bulunan buğday ve arpa hasatı yüzde 30 oranında tamamlandı.

2024 hasat sezonunda yılın kurak geçmesi nedeni ile bu yıl arpada  verim ortalaması 200 kilogram civarında olurken buğdayda 250 kilogram olarak tahmin ediliyor. Polatlı da hasat sezonun 15 gün içinde  tamamlanacağını belirten Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu  çiftçilere bol bereketli bir sezon diledi.Dane kayıplarının en aza indirilmesi amacı ile mutlak suretle  biçerdöver  uzmanları tarafından biçimin yapılması gerektiğine dikkat çekti.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ 

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR