Cuma, Aralık 1, 2023
Ana SayfaGündemHaberÖZ ‘DEN SİYAH ÇELENK : PTO ÖLDÜ BAŞIMIZ SAĞOLSUN

ÖZ ‘DEN SİYAH ÇELENK : PTO ÖLDÜ BAŞIMIZ SAĞOLSUN

Spread the love

MUHALEFET MECLİS ÜYELERİNDEN SAKARYA’YA  “ SÖZDE BAŞKAN SEN  ALİ KIRAN BAŞ KESEN DEĞİLSİN “

Polatlı ticaret Odası’nda Muhalefet görevini üstlenen 13 meclis üyesinden 8 meclis üyesi Polatlı Ticaret Odası meclis üyeliklerinden  alındı. Meclis üyelikleri düşürülen meclis üyelerine yapılan haksız hukuksuz ve  vicdanlardan uzak bu  yaptırımı protesto ederek Polatlı Ticaret Odası binası önüne , muhalefet meclis üyeleri ile birlikte siyah çelenk bırakan  İhsan Öz “Komite toplantılarına katılmadıklarını  bahane etti, meclis üyeliklerini düşürdü.   Aynı komite toplantılarına katılmayan kendi ekibinden olan meclis üyelerine dokunmadı. Polatlı da odaya kayıtlı değişim isteyen   üyeleri yok sayan, hiçe sayan, Polatlılı esnafların, firmaların tercihlerine saygı  duymayan   kendini Polatlı da  Ali Kıran Baş kesen   sanan sözde başkan Ulvi Sakarya ve  sekreter İnanç Ölmez’in yönettiği oda önüne  “PTO ÖLDÜ BAŞIMZI SAĞOLSUN” yazılı  başsağlığı çelengi bıraktık “dedi.

 Polatlı Ticaret odası son seçimlerinde  üyelerin tercihi ile  İhsan Öz’ün  ekibinden  Polatlı Ticaret Odası meclisine seçilen   13 meclis üyesinden 8 meclis üyesinin  meclis üyelikleri komite toplantılarına katılmadıkları gerekçesi ile PTO Başkanı Ulvi Sakarya tarafından düşürüldü.  Haksız ve hukuksuz bir uygulama olduğunu öne sürerek  yasal  hak arayışına giren 8 meclis üyesi  Polatlı Ticaret Odası önüne siyah çelenk bırakarak PTO Başkanı Ulvi Sakarya ve sekreter İnanç Ölmez’i protesto ettiler. PTO önünde kamuoyuna açıklama yapan  meclis üyeliği düşürülen  İhsan Öz “yıldır ne hikmetse  bunu denetlemeyen, müdahale etmeyen devlet şimdi denetlemeye başladı. Bu sayın arkadaşın en büyük derdi tasası şuanda denetlenmek. Çünkü denetlendiği an pandoranın kutusu açılacak her şey ortaya çıkacak 8 yıldır yaptığı yanlışlar usulsüzlikler ortaya  dökülecek ve şuanda hat safhada bunun hazımsızlığını yaşıyor.” Dedi.

Öz  “SANDIKTA OY ÇALIP SEÇİMİ KENDİ LEHİNE ÇEVİRDİ, BUNU DA BİR TÜRLÜ HAZMEDEMİYOR”

 İhsan Öz “ biz yasal hakkımızı arıyoruz.  Anlaşılmaz bir şekilde Polatlı Emniyetinden  görevli memurlar buraya gelmiş. Neden korkuyorsunuz , bu korkunuzun nedeni nedir. Herkesi kendiniz gibi mi zannediyorsunuz?  Biz haktan hukuktan adaletten ayrılmayız. Seçimi   yanındaki   her türlü  usulsüzlüğe  uygun  sekreterle  birlikte  sandık çalan sözde başkanın seçimde neler yaptığını bütün kamuoyu biliyor. Gerekli  yasal yerlere  gittik müracaatlarımızı yaptık lakin bir türlü sonuç alamadık.   Vergisini kapatan oy kullanmaya uygun olmayan firmalara kendi  lehine oy kullandırıp,  seçime gelmeyen firmaların yerine  geçersiz belgeler düzenleyip oy kullandırıp sandıkta oy çalıp seçimi kendi lehine çevirdi, bunu da bir türlü hazmedemiyor.

MECLİSE GETİRDİĞİ  BÜTÜN MADDELER KANUNA AYKIRI.   BİZ BUNLARI GÖRDÜK, İSPAT ETTİK ÖZÜR DİLEMEK ZORUNDA KALDI

8 yıldır iki dönemdir başkanlık yapıyor,  8 yıldır  hiçbir meclis  üyesi buna mecliste bir kez bile muhalefet edemedi, alışmış. Gittiğimiz iki mecliste  meclise getirdiği  bütün maddeler kanuna aykırı.   Biz bunları gördük, ispat ettik özür dilemek zorunda kaldı.  Ama  bu onu rahatız etti. Biz yaptığı icraatları ,işlerin tamamını kontrol etmeye başladık. Özellikle OSB’ ler de ve 2. OSB’de çok büyük yolsuzluklar ve yanlışlar olduğunu tespit ettik,  devletinde ilgili birimlerine şikayet ettik.

BU SAYIN ARKADAŞIN EN BÜYÜK DERDİ TASASI ŞUANDA DENETLENMEK

8 yıldır ne hikmetse  bunu denetlemeyen, müdahale etmeyen devlet şimdi denetlemeye başladı. Bu sayın arkadaşın en büyük derdi tasası şuanda denetlenmek. Çünkü denetlendiği an pandoranın kutusu açılacak her şey ortaya çıkacak 8 yıldır yaptığı yanlışlar usulsüzüler ortaya  dökülecek ve şuanda hat safhada bunun hazımsızlığını yaşıyor.

   KAMUOYUNA  BELGELERLE İSİM İSİM AÇIKLANACAK

 Özellikle 2. OSB’deki Arsaların kimlerin üzerinden nasıl satış gösterilerek daha sonra hülle  ile başka firmalara yüksek bedellerle devrettiğini  belgelerle yakında kamuoyuna  isim isim açıklanacak. 2. OSB’ye   bina yaptı, Çarşı merkezde bina yaptı, bina hiçbir şeye uygun değil bunla ilgili hesapta sorduk cevap veremedi, yarım yamalak verdiği bilgiler var.

EROL ÜNAL   VE MUSTAFA KIYMAZ’I  SÖYLEDİKLERİ SÖZÜN ARKASINDA DURMAYA DAVET EDİYORUM

Meclis başkanı Erol Ünal’a gittik  , bazı meclis üyesi arkadaşlarımızda Mustafa Kıymaz’a gitti. Bizzat hiçbir komite toplantısına kendilerinin de katılmadıklarını beyan ettiler. Fakat onlara  hiçbir uygulama işlem yapılmadı. Burada Erol ve Mustafa beyi  söyledikleri sözün arkasında durmaya davet ediyorum. İnkar edeceklerinden emin  kusura bakmasınlar ama inkar ettiklerinde kamuoyu ve bizim gözümüzde yok hükmündeler. Sen geçen dönem hiçbir komite toplantısına katılmayan arkadaşların meclis üyeliklerini düşürme , cezaevine  giren insana muamele yapma bizlere yap. Bizim suçumuz ne? Polatlı halkının Polatlı  işadamlarının Hakkını korumak mı?.” Dedi.

 MECLİSTEKİ ARKADAŞLAR NEDEN KİMDEN BU KADAR KORKUYORSUNUZ?

PTO  meclis  üyelerine seslenen  Öz “ Bu kadar sessiz kalmayın , korkmayın , kimse size bir şey yapmaz.  PTO Başkanının korkusu  buradan belli, normal bir açıklama yapmaya geliyoruz Polatlı emniyeti burada. Ne oluyor? İyi bir vatansever, iyi bir milliyetçi ve Polatlı sevdalısı olarak şaşkınla izledim.  Zaten  denetlenmekten, incelenmekten fazlası ile korktuğunu biliyoruz.  Senin yaptıklarını  kendi yanında olan  arkadaşların söylüyor,  ses çıkarın diyoruz ama korkudan ses çıkaramıyorlar .

 SAVCILARI VE BAKANLIK YETKİLİLERİNİ BU ODAYI DENETLEMEYE DAVET EDİYORUM

Meclisteki arkadaşlara bir sistemim var  niye bu kadar korkuyorsunuz. Rahat olun incelenmekten niye korkuyorsunuz.  8 Yıldır 2. OSB’de inanılmaz sıkıntılı işler  yapıldığını herkes biliyor. Yanında 4-5 kişi ile birlikte bir sonraki açıklamam da bunların detaylarını ve isimlerini vereceğim. Yasal hakkımızı kullanıp davamızı açtık açıklamamızı yapıyoruz,  devletin savcılarını ve bakanlık yetkililerini  tamamen denetime kapalı olan  bu odayı denetlemeye davet ediyorum. Lütfen bu  oda  denetimsiz bir oda değil, 8 yıldır hiç  kimse müdahale etmedi kontrol etmedi diye denetimsiz  bir yer değil .

USULSÜZLÜKLERİ DİLLENDİRDİĞİMİZ  İÇİN  MECLİS ÜYELİLİKLERİMİZ DÜŞÜRÜLDÜ

 13 meclis  üyesi arkadaşımızla , bu  sözde başkanı  bize  verilen muhalefet görevini  layığı ile yerine  getirdiğimiz ,yaptığı kanunsuz işlere hayır dediğimiz  ve   özellikle  Organize Sanayi Bölgelerinde yapılan alım satım işlerini  usulsüzlükleri dillendirdiğimiz  için  meclis üyeliliklerimiz düşürüldü. 

 EROL BEY  O ZAMAN SENİNDE MECLİS ÜYELİĞİN DÜŞTÜ

Erol bey siz meclis başkanısınız hepimizin meclis başkanısınız  sadece onların değil. Bizim haklarımızı savunmak size de düşer . Bizzat benimde içinde  olduğum grubun hiçbir komite toplantısına katılmadın   o zaman senin de meclis üyeliğin düştü   Biraz dürüst iseniz hiç biriniz bu komite toplantılarına katılmadınız, 17 meclis  üyesinin çoğunluğu katılmadı, katıldınız ise    kamera kayıtlarını gösterin.

SÖZDE BAŞKAN  SEN   ALİ KIRAN  BAŞ KESEN DEĞİLSİN

Sözde başkan  sen   ali kıran  baş kesen değilsin y asa var . Komite  toplantılarının  davetiyesi  komite   başkanlarına bildirilir komite başkanıda  komitesini toplar.  Komite başkanlarına düzgünce bildirim yapılmamış , bizim de bilgimiz olmadı.  Madem öyle ise neden hepimiz meclis toplantılarına   katıldık. Sözde başkan  sen   Ali kıran  baş kesen değilsin .Seçimi çalarak oturduğun yeri hazmediğin belli. Hukukçularla görüştük vergisi  kapalı firmalar oy kullanamaz açın kanunu dedik .Sayısız vergisi kapalı firmaya oy kullandırdılar .2 fark olan  bir seçimde 3 adet vergisi kapalı olan firma var. Seçimi iptal ettirmedik. Ne hikmetse zaman aşımı vs. ile bizi  geçiştirdiler. Devlet birimlerini , kafasına göre hukuksuzca davranan bu arkadaşa müdahaleye davet ediyorum. Bizim  Türk devletine,  yargısına güvenimiz sonsuz hakkımızı Türk yargısında aramaya devam edeceğiz.

 Ancak  b sözde  başkan o kadar  rahat ki güvendiği, sırtını yasladığı bir yerler var.   Bunun bütün açıkları kapatılıyor bizim seçim itirazlarımız  kanuna aykırı olmasına rağmen işleme konulmadı. Polatlı halkı Polatlı işadamları rahat olsunlar biz  sonuna kadar mücadele edeceğiz. Hukuksuzca düşürülen  meclis üyeliklerimizi geri alacağız hem de Polatlı da hukuksuzca her türlü yanlışa  , makama uymayan ve makamı suiistimal eden bu sekreterin yanlış davranışlarının takipçisi olacağız ve devlet kanalı ile hesabını soracağız” dedi.

UZUN “MECLİS ÜYELİĞİ GÖREVİMİZE GÖZ DİKEN TAHAMMÜLSÜZ BAŞKAN “

Son seçimde  üyelerin  tercihi ile  PTP meclis üyesi olan  ancak  PTO Başkanı  Ulvi Sakarya tarafından  Polatlı Ticaret odası meclis üyeliği düşürülen  Murat UZUN  “başlatmış olduğumuz hukuk mücadelesi karşısında da hesap vereceğini, hak ettiğimiz konumda Polatlı adına iyi işler yapacağımızı, doğru bildiğimiz yoldan asla ayrılmayacağımı tüm Polatlı halkı önünde şeref sözü olarak veriyorum. “dedi.

Uzun yaptığı açıklamada “Bugün burada bir araya gelmemizin amacı, başta Polatlı ticaret odası başkanı ve sekreterinin, seçilmiş olan meclis üyelerimize karşı sergilediği emek hırsızlığı ile alakalıdır. Yaklaşık 12 aydır layıkıyla, sürdürmüş olduğumuz meclis üyeliği görevimize göz diken tahammülsüz başkan, seçimle ve emekle gelmiş bizleri meclisten ve odadan uzaklaştırmak için kolları sıvamış, hukuktan ve adaletten tamamen yoksun bir şekilde hareket etmeyi kendisine kılavuz belirlemiştir.Bir  başka ifade ile bizleri seçimle buralara getiren iş adamlarımızın, esnaflarımızın iradesini hiçe saymıştır.Polatlı ticaret odası meclisinde haktan, adaletten, doğruluktan, mevzuattan, geliştirdiğimiz projelerden yana olan davranışlarımıza tahammül dahi edemeyen başkanın izlediği yol kendisi için doğru bir yol değildir.

CUMHURBAŞKANLIĞI İLETİŞİM MERKEZİNİN VE TİCARET BAKANLIĞININ KENDİSİNDEN İSTEDİĞİ SAVUNMA KENDİSİNİ BİR HAYLİ RAHATSIZ ETMİŞTİR

Mecliste alınan yanlış ve kanunsuz kararlara dur diyen, projeler geliştiren ve topluma faydalı işler yapmak isteyen biz meclis üyelerine katlanamayan Ulvi Sakarya ve sekreteri tarafımıza bildirmeden, toplantılar yapmış kararlar almaya çalışmıştır.Defalarca ifade ettiğimiz ‘bundan sonra hiç bir şey eskisi gibi olmayacak’ ifadesi kendisini alışık olduğu düzenden bir hayli uzaklaştırmıştır.Mecliste hal böyle iken, Polatlı organize sanayi bölgelerinde başlanmış olan hukuk hareketliliği tüm resmi kayıtlara geçmiştir. Yaptığımız tüm icraatlar da meclis kayıtlarında mevcuttur. Bu meclis oturumlarının kayıtlarını, oda başkanı olarak Polatlı halkı ile paylaşması bu günler için kendisinin faydasına olacaktır.

 SAKARYA HESAP VERECEKTİR

 Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezinin ve ticaret bakanlığının kendisinden istediği savunma kendisini bir hayli rahatsız etmiştir. Eşi ve benzeri görülmemiş, seçilmiş 9 meclis üyesinin görevine son vermek biraz önce ifade ettiğim iddiaların doğruluğu niteliğindedir. Gerek Polatlı ticaret odasını, gerekse Polatlı organize sanayilerini daha şeffaf bir yönetim modeline çevirmek, layık olduğu konuma getirmek bizlere oy veren iş adamlarımıza bizim bir sözümüzdür.Diğer yandan başlatmış olduğumuz hukuk mücadelesi karşısında da hesap vereceğini, hak ettiğimiz konumda Polatlı adına iyi işler yapacağımızı, doğru bildiğimiz yoldan asla ayrılmayacağımı tüm Polatlı halkı önünde şeref sözü olarak veriyorum. “dedi.

HBR Aysun Yılmaz BENLİ–

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR