Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaGündemHaberOVACIK : BAĞIMSIZLIK TÜRK MİLLETİNİN KARAKTERİ, ÇANAKKALE DESTANIDIR

OVACIK : BAĞIMSIZLIK TÜRK MİLLETİNİN KARAKTERİ, ÇANAKKALE DESTANIDIR

Spread the love

OVACIK: ÇANAKKALE ZAFERİ, SIRADAN BİR HATIRLAYIŞ DEĞİL, TARİHİ BİR VAROLUŞTUR 

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı Belediye Meclisi ve CHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Selami Ovacık, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108.’nci  yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir kutlama ve anma mesajı yayımladı.  ‘’ Çanakkale Geçilmez” sözü ile hafızalara kazınan Çanakkale Savaşları, Yüce Türk Milleti’nin tarih sahnesindeki en büyük hesaplaşması ve eşsiz destanıdır.’’ diyen Ovacık, Çanakkale Zaferi’nin, Anadolu coğrafyasını sonsuza dek Türk vatanı kıldığını kaydetti.

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108.’nci yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında,.Ovacık, ‘’ Çanakkale’de  geçen her saniye, can pahasına verilen  her bir direniş, her şehidimiz, vatan ve ulusumuzun geleceğini çizmiştir. Kurtarılan sadece vatan değildir. Bu anlamda Çanakkale Zaferi, sıradan bir hatırlayış değil, tarihi varoluşu sürekli ve ebedi kılan bir duruştur. ‘’ ifadelerinde bulundu.

OVACIK, ‘’ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü, AZİZ ŞEHİTLERİMİZİ SAYGI, MİNNET VE RAHMETLE ANIYORUM ‘’

18 Mart’ ın, olağanüstü özverilerle, kan, gözyaşı ve nice can pahasına ulaşılan bağımsızlık ve Cumhuriyet’e, sahip çıkma bilinç ve irademizin tazelendiği, güçlendiği günü ifade ettiğini kaydeden Ovacık, ‘’ Çanakkale savaşları fedakârlığı, vatan sevgisini, bağımsızlık uğruna şehit olmayı göze alan bir ulusun, yenilmeyeceğini ortaya koymuştur. . Çanakkale ruhunda; kardeşlik, hak, hukuk, mertlik, yiğitlik, insanlık dersleri vardır. Yüce Önder Atatürk’ün verdiği “Ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum” emri ile birlikte kazanılan Çanakkale Zaferi; bağımsızlık ve Vatan aşkının Türk Milleti’nin sarsılmaz karakteri olduğunun destansı tescilidir. Onların yüksek özverilerinden bugün için de alınacak dersler vardır. Bugün Çanakkale zaferinin 108.’nci  yıl dönümünde başta; ölümsüz önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü,  düşünce ve dava arkadaşlarını ve bu uğurda canlarını seve seve veren aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş Gazilerimizi rahmet, minnet, saygıyla anıyorum.’’ dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR