Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaGündemHaberÖğrencilerin Seymen ve Bacıeren gösterisi büyük beğeni topladı

Öğrencilerin Seymen ve Bacıeren gösterisi büyük beğeni topladı

Spread the love

Şehit Melih Garip Ünsal Ortaokulu’nda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programında öğrencilerin sergilediği Seymen ve Bacıeren gösterisi, büyük alkış aldı.

Ankara Kulübü Çankaya Şube Temsilciliği’nin Şehit Melih Garip Ünsal Ortaokulu’nda eğitim verdiği öğrencilerin sergiledikleri birbirinden başarılı Seymen ve Bacıeren gösterileriyle renklenen okulun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programında, aileler ve öğretmenler büyük gurur yaşadı.

Şehit Melih Garip Ünsal Ortaokulu’nda düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı, öğrencilerin sergilediği Seymen ve Bacıeren gösterilerinin de büyük coşku kattığı birbirinden renkli görüntülere sahne oldu.

Şehit Melih Garip Ünsal Ortaokulu Müdürü  Sultan Acar, “Öğrencilerimizin hazırladığı ve sunduğu birbirinden renkli gösteriler ile eğlenceli ve coşkulu bir şekilde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızı kutluyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan’ı geleceğin teminatı olan çocuklara armağan ederek, çocuklara verdiği önemi göstermiştir.” dedi.

Acar,  okullarında eğitim alan öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine uygun sosyal ve kültürel, sanatsal, sportif etkinliklerde yer almalarını sağlamak, her yönüyle kendilerini keşfetmelerine ve geliştirmelerine destek olmak adına fırsatlar sunmaya gayret ettiklerini belirterek, “Ankara Kulübü Derneği Çankaya Şube Temsilciliği tarafından okulumuzda bir farkındalık oluşturmak amacıyla verilen Seymenlik ve Bacıerenlik eğitimini öğrencilerimizin kendi kültürlerini fark etmelerini sağlamak adına çok önemli görüyoruz. Ankara Kulübü Çankaya Şube Temsilcisi  Halil Bahadır Saka’ya, Seymen eğitimlerini veren Turhan Temur ve Bacıeren eğitimlerini veren Gülsüm Özbek ile emek veren diğer tüm Seymenlere teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Ankara Kulübü Derneği Çankaya Şube Temsilcisi Halil Bahadır Saka da Ankara Kulübü’nün 1932 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün direktifiyle Ankara kültürünü, Seymenlik geleneğini korumak ve gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla kurulmuş Ankara’nın en köklü sivil temsilcisi olduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Ankara’da yaşatmaya çalıştığımız Seymenlik ve Bacıerenlik geleneği gibi geçmişten günümüze gelen ama unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizi çocuklarımıza-gençlerimize aktararak gelecek kuşaklara taşınması çabası içerisindeyiz.  Geleceğimiz olan çocuklarımızın kendi kültürlerini fark etmelerini sağlamak, kendi kültürleriyle ilgili farkındalık oluşturmak istiyoruz. Bu anlamda genel merkezimiz ve şubelerimizde her yaş gruplarına verilen eğitimlerin yanı sıra Çankaya Şube olarak bu okulumuzun da dahil olduğu 3 ortaokulda öğrencilerimize Seymenlik ve Bacıerenlik eğitimleri veriyoruz. Bu yıl Cumhuriyetimizin 100. yılı. 100. yıl vesilesiyle düzenlenecek etkinlik programlarında bu okullarda yetişmiş Seymen ve Bacıeren çocuklarımız da Cumhuriyetin 100. yılı heyecanına, coşkusuna ortak olacaklar. Okul Müdürü Sayın Sultan Acar başta olmak üzere çocuklarımızın kendi kültürlerini keşfetmelerine olanak sağlayan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.”

23 Nisan kutlama programında Ankara Kulübü Çankaya Şube Seymenleri de bir gösteri sergiledi. 

Hbr-Aysun Yılmaz Benli

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR