Cumartesi, Eylül 23, 2023
Ana SayfaGündemHaberMECLİSTE POLATLI MADDELERİ OY BİRLİĞİ İLE ONAYLANDI

MECLİSTE POLATLI MADDELERİ OY BİRLİĞİ İLE ONAYLANDI

Spread the love

Polatlı İlçesi Mehmet Akif Mahallesi Talat Paşa Caddesi Tire Sokakta ikamet eden ve evi yanan Necla SEVİM’e yardım yapılmasına ilişkin Büyükşehir Belediye Meclisinin 10/04/2023 tarih ve 24.ncü gündem maddesi olarak komisyona havale edilen konu hakkında komisyon başkanı ve üyeleri görüş ve düşüncelerini belirttiler.

Komisyonca yapılan değerlendirmede; Meclis üyesi Fatma Erten tarafından verilen 10.04.2023 tarihli önergede; “Polatlı İlçesi 22.03.2023 tarihinde, Mehmet Akif Mahallesi Talatpaşa Cad. Tire Sokakta Necla SEVİM adlı vatandaşımızın evinde çıkan yangında evde maddi hasar oluşmuş olup, ekli İtfaiye raporundan da anlaşılacağı üzere yangında mağdur olan aileye maddi yardım yapılmasına ilişkin önergemizin meclis gündemine alınmasını arz ederiz.” denildiği, önerge ekinde sunulan T.C. Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığının 22.03.2023 tarih ve 955.03/183929 sayılı raporundan anlaşıldığı üzere Necla SEVİM’e yardım yapılması konusunda belirtilen gerçek kişilerle İlgili Resmi Kurum ve kuruluşlar tarafından yasal mevzuatta belirtildiği gibi “bu konuda yardım yapılacak kişilerde yardım almalarını gerektirecek ihtiyaç sahibi olduklarının tespitinin yapılarak bu hususun araştırılarak yardım yapılacak olan gerçek kişilere, ilgili Resmi Kurum ve Kuruluşlarla gerekli yazışmaların yapılması suretiyle gelir testinin yapılması kayıt ve şartı ile” ihtiyaç sahibi olduklarının [Ankara Büyükşehir Belediyemizin ilgili birimlerince merii mevzuat çerçevesinde usulüne uygun olarak yapılacak inceleme sonucunda] tespit edilmesine müteakip yukarıdaki adreste malum yangın nedeniyle zarar gördükleri belirtilen(lerin) gerçek ihtiyaç sahiplerine iş bu konuda yardım yapılmasına tüzel kişilikler hariç olmak üzere Komisyon  tarafından oybirliği ile karar verildi.

HACIMUSA MAHALLESİNE OYUN PARKI

Polatlı İlçesi Hacımusa Mahallesindeki çocuk oyun parkına ilişkin Büyükşehir Belediye Meclisimizin 10.04.2023 tarih ve 41. gündem maddesi olarak komisyonumuza havale edilen dosya incelendi.Üyeler Zekayi KAYA ve Fatma ERTEN’in verdiği önergede; Polatlı İlçesi Hacımusa Mahallesindeki çocuk oyun parkı istenilmiştir.Yapılan incelemeler neticesinde; Polatlı İlçesi Hacımusa Mahallesine yapılan çocuk oyun parkının çok uzak olduğu bu nedenle mevcut çocuk oyun parkının daha yakına alınması ve tamir ile bakımının yapılması uygun görülmüştür.

 GRUP YOLLARINA  BAKIM

Polatlı İlçesi Ilıca, Hacımusul, Karabenli, Sapanca ve Ördekgölü Mahalleleri grup yollarının bakımının yapılmasına ilişkin Büyükşehir Belediye Meclisimizin 10.04.2023 tarih ve 22. gündem maddesi olarak komisyonumuza havale edilen dosya incelendi.

Polatlı İlçesi Ilıca, Hacımusul, Karabenli, Sapanca ve Ördekgölü Mahalleleri grup yollarının bakımının yapılmasına ilişkin  komisyonca yapılan incelemeler neticesinde; Polatlı İlçesi Konya karayolundan başlamak üzere Ilıca-Hacımusul-Karabenli-Sapanca ve Ördekgölü mahallelerini birbirine bağlayan grup yollarının bozulan kısımlarının bakım ve onarımlarının yapılmasına karar verildi.

 HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR