Pazartesi, Aralık 4, 2023
Ana SayfaGündemHaberGeleceğin berber ustalarının yarışma heyecanı

Geleceğin berber ustalarının yarışma heyecanı

Spread the love

MEB Siteler Mesleki Eğitim Merkezi Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Alanı “Erkek Saç Tasarım Yarışması”, Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası işbirliği, destek ve katkılarıyla oldukça verimli gerçekleşti.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Siteler Mesleki Eğitim Merkezi Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Alanı’nda eğitim alan erkek berberi 11. sınıf öğrencilerinin katıldığı “Erkek Saç Tasarım Yarışması”, Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın destek ve katkılarıyla oldukça keyifli ve verimli geçti.

Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sezayi Kara ve Oda yöneticilerinin hazır bulunduğu ve bu yıl ikincisi düzenlenen yarışmaya; Oda gösteri grubu ABO Show ekibi de hem jüri üyesi olarak hem de sunumlarıyla destek verdi.

Kalfa adayı erkek berberliği öğrencilerinin becerilerini sergiledikleri yarışma bir taraftan zevkli ve çekişmeli geçerken, diğer taraftan ise oldukça öğretici ve farkındalık arttırıcı oldu.

ABO Show’un renkli görüntülere sahne olan ve ustalık taşıyan gösterisinin ardından geçen yıl gerçekleştirilen yarışmanın birincisi 12. sınıf kalfa öğrencisi Eray Karslı da kısa bir gösteri sundu.

Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sezayi Kara’nın açıkladığı sonuçlara göre 1’nciliği Kaan Karahmetoğlu, 2’nciliği Özcan Aksu ve 3’ncülüğü Kenan Bike elde etti.

Dereceye giren kalfa adayı öğrencilerin çeşitli hediyeler ile ödüllendirildiği etkinlikte Oda Başkanı Kara, yaptığı konuşmada; “Siteler Mesleki Eğitim Merkezi’nde erkek berberi öğrencilerimizin düzenlemiş olduğu ve bizim de oda olarak katkıda bulunduğumuz yarışma programında enerji dolu, ufukları açık gençlerimizin başarılı performansları ile gurur duyduk. Önemli bir deneyime vesile olan yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, programda emeği geçen MEM Müdürü Sayın Hayrettin Karaziyan ve branş öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca, programa katılım gösteren ve bilgi ve tecrübelerini paylaşan Odamızın MEDB Başkanı Yaşar Demirbaş ile ABO Show ekibi arkadaşlarımıza öğrencilerimize sergilemiş oldukları örnek gösterilerinden dolayı da şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Hbr-Aysun Yılmaz Benli

İLGİLİ YAZILAR
- Advertisment -

SON DAKİKA

SON YORUMLAR